Lotnisko Olsztyn-Mazury odbija się po pandemii. W maju odnotowano znaczny wzrost liczby pasażerów

2023-06-16 12:33:00(ost. akt: 2023-06-16 12:12:00)
To był rekordowy maj dla lotniska Olsztyn-Mazury

To był rekordowy maj dla lotniska Olsztyn-Mazury

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

W maju z lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało 13 623 pasażerów, podczas gdy w maju 2022 r. – 11 987 podróżnych. Tegoroczny wynik to wzrost liczby osób o 13,6 proc. To najlepszy maj w historii Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.
— Majowy wynik to dobry start sezonu letniego. To także potwierdzenie, że wielu mieszkańców naszego regionu, ale również turystów odwiedzających go, wybiera wygodną i szybką opcję podróży lotniczej z i na Warmię i Mazury. Mamy nadzieję, że tendencja ta się utrzyma, a wakacyjne loty czarterowe dodatkowo napędzą ruch na naszym lotnisku — podkreśla Wiktor Wójcik, prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., firmy zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.
Ułatwieniem dla pasażerów podróżujących przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury tego lata ma być darmowy transfer autobusowy pomiędzy Szczytnem a lotniskiem, który umożliwia przesiadkę np. na pociąg z/do Olsztyna i Ełku.

Letni rozkład lotów lotniska w Szymanach obejmuje rejsowe połączenia z/do: Krakowa realizowane przez LOT w poniedziałki i piątki, Krakowa realizowane przez Ryanair we wtorki, czwartki i niedziele, do Wrocławia realizowane przez Ryanair w czwartki i niedziele, Dortmundu (Wizz Air we wtorki i soboty), do Londyn Stansted realizowane przez Ryanair w poniedziałki i piątki oraz do Londyn Luton – Wizz Air: wtorki i soboty. Tegoroczną nowością jest połączenie czarterowe do tureckiej Antalyi realizowane przez touroperatora Itakę w środy od 21 czerwca do 20 września br.

Lotnisko Olsztyn-Mazury to nasze okno na świat


Otwarte w styczniu 2016 roku, lotnisko Olsztyn-Mazury powstało w celu zwiększenia dostępności regionu oraz poprawy warunków podróżowania dla podróżnych. Znajduje się około 55 kilometrów na północ od miasta Olsztyn, w pobliżu miejscowości Szymany.

Lotnisko Olsztyn-Mazury oferuje połączenia krajowe i międzynarodowe, umożliwiając podróżującym dotarcie do różnych destynacji zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród popularnych kierunków znajdują się loty do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska oraz innych ważnych miast w Polsce. Ponadto, istnieją również bezpośrednie połączenia z niektórymi europejskimi miastami, takimi jak Berlin, Londyn czy Sztokholm.

Lotnisko Olsztyn-Mazury pełni również ważną rolę w rozwoju turystyki w regionie warmińsko-mazurskim. Ten malowniczy obszar jest znany ze swoich pięknych jezior, lasów i zabytkowych miast, co przyciąga zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów. Dostępność lotniska ułatwia podróżnym dotarcie do tych atrakcji, przyczyniając się do rozwoju lokalnej gospodarki i turystyki.

Jako jedyny port lotniczy w województwie warmińsko-mazurskim, lotnisko Olsztyn-Mazury odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wygodnego i szybkiego dostępu do regionu. Dzięki temu mieszkańcy i turyści mają możliwość podróżowania z większą swobodą i elastycznością, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego i społecznego tej części Polski.