Z lotniska w Szymanach skorzystało w kwietniu ponad 11,6 tys. pasażerów

2023-05-11 18:16:04(ost. akt: 2023-05-11 15:50:01)
Port Lotniczy Olsztyn- Mazury w Szymanach

Port Lotniczy Olsztyn- Mazury w Szymanach

Autor zdjęcia: Darek Dopierała

Ponad 11,6 tys. pasażerów skorzystało w kwietniu z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach. Dzięki temu wynikowi był to najlepszy kwiecień w historii lotniska. Tegoroczna letnia siatka połączeń obejmuje pięć kierunków realizowanych przez trzy linie lotnicze.
Lotnisko podało, że w kwietniu z jego usług skorzystało 11 tys. 631 podróżnych, co oznacza wzrost liczby pasażerów o 16,2 proc. w porównaniu z kwietniem poprzedniego roku.

— W minionym miesiącu udało się odbudować ruch pasażerski na poziomie 102 proc. w stosunku do kwietnia 2019 r., czyli przed pandemią, kiedy odprawiliśmy 11 tys. 395 podróżnych. Tym samym, tegoroczny wynik jest najlepszym kwietniem w historii naszego lotniska — przekazał rzecznik Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Dariusz Naworski.

Tegoroczna letnia siatka połączeń obejmuje pięć kierunków realizowanych przez trzy linie lotnicze: PLL LOT (Kraków), Ryanair (Londyn Stansted, Kraków i Wrocław) i Wizz Air (Dortmund i Londyn Luton).

Od 21 czerwca lotnisko uruchomi przy współpracy z Itaką loty czarterowe do Antalyi w Turcji, które będą realizowane do 20 września.

Poza ruchem pasażerskim lotnisko w Szymanach prowadzi obsługę lotów szkoleniowych, medycznych, biznesowych, wojskowych oraz cargo. (PAP)

autor: Marcin Boguszewski