W gminie Purda została wyremontowana droga. Teraz zostanie odbudowana kolejna

2023-09-07 19:35:02(ost. akt: 2023-09-07 15:58:50)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

To była bardzo ważna i potrzebna inwestycja dla mieszkańców całej gminy. W Klewkach odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej drogi gminnej. Ale to nie była jedyna okazja do świętowania. Ogłoszono również przebudowę kolejnego odcinka drogi na trasie Przekop-Nowy Przekop.
W środę (6 września) W Klewkach odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej drogi gminnej.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

To przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki dofinansowaniu rządowemu o wartości około 700 000 zł. Podczas wydarzenia Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki przekazał na ręce Pani Wójt Gminy Purda promesę o wartości 876 tysięcy złotych na kolejny remont drogi, tym razem odcinka Przekop - Nowy Przekop.

Podczas spotkania zaprezentowano wizualizację planowanej budowy miejsca opieki nad dziećmi do lat 3. Wojewoda Artur Chojecki przypomniał, że żłobek, który powstanie w Klewkach będzie pierwszym w tej gminie, a takich miejsc jest więcej w naszym regionie.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

— Mamy wiele białych plam, jeśli chodzi o żłobki, stąd program Maluch+, który realizujemy w nowej odsłonie. Jest ogromną szansą, by te braki nadrobić. Cieszę się, że tutaj też takie miejsce powstanie. A drogi są zawsze oddawane na pożytek mieszkańców — dodał wojewoda.


W czwartkowym (7 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

 Ile jeszcze kierowcy będą czekać na remont drogi przez Las Miejski?Droga sama się nie naprawi
Czy droga 51 przez olsztyński Las Miejski zostanie przebudowana? To marzenie tysięcy kierowców, którzy jeżdżą tędy codziennie. Już wiemy, co ich czeka, bo jest odpowiedź prezydenta Olsztyna na propozycję wójta gminy Dywity w sprawie wspólnej inwestycji.

Gdzie jest u nas niebezpiecznie?
Jakie miasta w naszym regionie są niebezpieczne? To zależy jakie przestępstwa weźmiemy pod uwag. Jeżeli wszystkie, to strach się bać w Nidzicy i Gołdapi. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę największą liczbą przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu stwierdzonych na 1000 mieszkańców, to otrzymamy już inne wyniki.

Setne urodziny sanitariuszki „Basi”
Pani kapitan Wanda Bortkiewicz ps. Basia skończyła sto lat! Była sanitariuszką i łączniczką w oddziałach Armii Krajowej dowodzonych przez „Kmicica” i „Łupaszkę”. Jej patriotyczna postawa stanowi dziś wzór dla kolejnych pokoleń.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl