Złodzieje kół w rękach olsztyńskiej policji

2023-03-17 18:30:49(ost. akt: 2023-03-17 15:41:20)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Łupem 31 i 43-latka padły pozostawione w garażach komplety kół oraz opony samochodowe o łącznej wartości ponad 11 tys. zł. Do zatrzymania mężczyzn przyczyniła się właściwa postawa mieszkanki Olsztyna, który powiadomiła służby.
W ubiegły wtorek (14 marca) zaniepokojona mieszkanka powiadomiła policjantów o dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyznach w pobliżu jednego z garaży podziemnych na terenie miasta, gdzie wcześniej doszło do kradzieży.

W celu zweryfikowania otrzymanych informacji na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu oraz policyjni wywiadowcy. Na jednej z ulic zatrzymali oni do kontroli drogowej osobowe audi, w którym zauważyli odpowiadających rysopisom mężczyzn. W pojeździe znajdował się 43-letni kierujący oraz jego 31-letni pasażer. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli w bagażniku alufelgi oraz opony, które jak się później okazało, pochodziły z kradzieży. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Prowadzone postępowanie wykazało, że 31 i 43-latek mają związek z kilkoma kradzieżami na terenie miasta. Łupem sprawców padły pozostawione w garażach komplety kół oraz opony samochodowe. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Większości skradzionych rzeczy została odzyskana i wróciła już do prawowitych właścicieli.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 31 i 43-latek usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Olsztynie