Pijany jechał zygzakiem po Olsztynie kosiarką ogrodową. Po zatrzymaniu uciekł do sklepu po więcej alkoholu

2022-07-04 17:36:19(ost. akt: 2022-07-04 15:27:13)

Autor zdjęcia: pixabay

W piątek (1 lipca) policjanci z Olsztyna otrzymali nietypowe zgłoszenie. Pewien mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę... traktorka ogrodowego, który jechał zygzakiem po ulicy.
Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że świadek na ul. Piotrowskiego zauważył mężczyznę, który jechał kosiarką całą szerokością jezdni od prawej do lewej strony. Mężczyzna po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu, dlatego zabrał kluczyki od traktorka i powiadomił służby.

Pijany kierujący uciekł, ale policja szybko go znalazła w pobliskim sklepie, gdzie kupował alkohol.

Kierowcą pojazdu mechanicznego był38-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ok. 2,5 promila alkoholu. 38-latek w logiczny sposób nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Policjanci podjęli decyzję o odholowaniu kosiarki na policyjny parking, a z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.