Prokuratura o tragedii na ul. Lubelskiej: Nie możemy wykluczyć udziału osób trzecich

2022-05-26 11:36:41(ost. akt: 2022-05-26 12:13:10)
Policjanci z Olsztyna odkryli ciała dwóch mężczyzn na ul. Lubelskiej

Policjanci z Olsztyna odkryli ciała dwóch mężczyzn na ul. Lubelskiej

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Wczoraj (środa 25 maja) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie znaleźli ciała dwóch mężczyzn z ranami postrzałowymi głowy w jednym z komisów na ul. Lubelskiej. Na miejscu wraz z technikiem kryminalistyki pracował prokurator. Znamy pierwsze ustalenia.
— Prokurator rejonowy Olsztyn-Południe prowadzi czynności procesowe w sprawie ujawnienia dwóch ciał mężczyzn z ranami postrzałowymi głowy w budynku znajdującym się w komisie przy ul. Lubelskiej — przekazuje nam Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie — Jak wynika z zebranego w toku dotychczas prowadzonych przez prokuratora czynności na miejscu zdarzenia: w dniu 25 maja 2022 roku sąsiedzi komisu powiadomili policję o agresywnym zachowaniu 50-letniego mężczyzny zarządzającego tym komisem. Świadkowie powiadomili policję a w międzyczasie usłyszeli dwa strzały dobiegające z wnętrza budynku. Pierwsi funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia odkryli dwa ciała mężczyzn z ranami postrzałowymi głowy — mówi Stodolny.

Na miejsce został wezwany prokurator i technik kryminalistyki, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

— Na miejscu zabezpieczono krótką broń palną oraz łuski — mówi Krzysztof Stodolny — Obecnie prokurator prowadzi wszelkie czynności mające na celu wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Zabezpieczono wszelki monitoring znajdujący się w okolicy. Badane są różne wersje śledcze. Jedna z nich zakłada tzw. samobójstwo rozszerzone, czyli jedna osoba została zastrzelona, druga popełniła samobójstwo, jednak nie można wykluczyć współudziału osoby trzeciej w tym zdarzeniu.

Prokurator zarządził sekcje zwłok mężczyzn. Z informacji, które udało nam się uzyskać została ona przeprowadzona w czwartek (26 maja) rano. Obecnie nie znamy jej wyników.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że nie doszło do włamania na teren komisu samochodowego. Zarówno w budynku jak i wśród zaparkowanych samochodów nie odnotowano żadnych zniszczeń.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BZ #3100242 26 maj 2022 13:12

    "Osób trzecich" ? To w końcu ilu ich znaleziono dwóch czy trzech ? Zdecydujcie się

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-48) odpowiedz na ten komentarz