Zamknięte galerie, nauczanie zdalne. Nowe obostrzenia na Warmii i Mazurach

2021-02-24 14:30:51 (ost. akt: 2021-02-24 15:57:56)

Autor zdjęcia: Krystian Maj/KPRM

Nauczanie zdalne w klasach 1-3, zamknięte hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie — te obostrzenia będą obowiązywały w naszym województwie od 27 lutego.
Rząd wprowadził tzw. regionalizację obostrzeń. Bardziej rygorystyczne zasady będą obowiązywały na obszarach, gdzie w ostatnim czasie było najwięcej zakażeń. — Trzecia fala się rozpędza — powiedział na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. — Na poziomie regionów sytuacja jest zróżnicowania. Najbardziej niepokojąca sytuacja dotyczy województwa warmińsko-mazurskiego.


— Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe — dodał Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia będą obowiązywały dwa tygodnie. Najprawdopodobniej przesunięte zostaną matury próbne.


Tylko maseczki

W całym kraju wprowadzono także obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.


Kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji
Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bogumiła Kudrzycka #3061455 27 lut 2021 06:04

  W naszym województwie też należałoby zwrócić uwagę na zróżnicowanie w powiatach. Zamykanie całego kraju lub województwa to pójście na łatwiznę. W dobie tak rozwiniętych technik informatycznych niezrozumiałe. Słusznie mówi się o ukrywaniu prawdy, sterowaniu ręcznym, powrocie do odpowiedzialności zbiorowej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Łowca idiotów #3061234 24 lut 2021 18:01

  Było trzeba się słuchać naszego rządu a nie robić na złość. Jarosław się wkurzył i was ukaże. Nie będziecie się słuchać naszego wodza to wam dodatkowo godzinę policyjną wprowadzi. Z władcą się nie zadziera. Kara musi być. Zapomnijcie o wakacjach w tym roku. Jak będziecie grzeczni to może obostrzenia wam zniosą na święta Bożego Narodzenia.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tak Prawda. #3061230 24 lut 2021 17:53

  To tak jak ważniejsze jest robienie zakupów od zdrowia. Otworzyli sklepy i się wszyscy masowo na zakupy. Ja mam 30 lat właśnie skończyłem leczenie covid19. I mi nikt nie powie że to normalne przeziębienie. Jak takie miał to gratulacje że miał wersje łagodna. Ja myślałem że już rodziny nie zobaczę. I nie trzeba być też starym żeby tak przechodzić. Jeszcze kolega się z tym buja. Ja z tym syfem walczyłem pół miesiąca. I tak zostanę zaraz skomentowany przez mądrzejszych co wszystko wiedzą lepiej. Ja opisałem fakt i myślałem że zawsze grypy przechodziłem delikatnie i to przejdę. A jednak było inaczej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (37) odpowiedz na ten komentarz

 4. krzroy #3061227 24 lut 2021 17:37

  Podziękujmy m.in. "buntowi olsztyńskiego gastro". Na pewno nie odwiedzę żadnego z tych lokali po lockdownie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-49) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. olsztynianka #3061213 24 lut 2021 15:56

   No i doczekaliśmy się. Ciekawe że ludzie szaleli na Krupówkach , a gwałtowny wzrost zakażeń objawił się na przeciwnym krańcu Polski w Olsztynie .Tyle krzyku o reżimie sanitarnym a kontrolerzy ze spółdzielni w Olsztynie, w poszukiwaniu nieszczelnosci instalacji, odwiedzili wiele tysięcy mieszkań, chodząc od mieszkania do mieszkania w tej samej maseczce. Nieszczelności w instalacjach nie stwierdzili, za to teraz w Olsztynie stwierdza sie po kilkaset zakażeń koronawirusem dziennie. A dyrektor Senepidu ,w wywiadzie dla gazety powiedział, że żadnego zagrożenia zakażeniem w tych wizytach nie ma, bo wystarczy pootwierać okna. Kontrola szczelności instalacji jest wymogiem ustawowym dokonywanym przynajmniej raz w roku. Spółdzielnie i zarządcy nieruchomości mają na to rok, ale wymyślili sobie ,że zrobią to w lutym, w szczycie pandemii, i to w budynkach w których nie ma ogrzewania gazowego ani piecyków gazowych do ciepłej wody, Olsztyńskie władze sanepidu pokazały że zamiast rygoru sanitarnego trzech D, maja zdrowie mieszkańców w jednej D.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   Unia Europejska

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.