Brytyjska mutacja wirusa zbiera żniwo na Warmii i Mazurach

2021-02-23 14:21:53 (ost. akt: 2021-02-23 14:47:27)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Potwierdziło się. Mamy w regionie brytyjską mutację koronawirusa. To ona stoi za tak dramatycznym wzrostem zachorowań.
Tragicznie rośnie liczba zakażeń na koronawirusa na Warmii i Mazurach. Ubiegłej doby w regionie zachorowało 725 osób, więcej zachorowań było tylko na Mazowszu. Wiadomo już, że przyczyną skoku zakażeń jest brytyjski wariant koronawirusa, który pojawił się w naszym regionie. Olsztyński sanepid przebadał w swoim laboratorium 24 próbki, pobrane od chorych pacjentów m.in. z Olsztyna, powiatu olsztyńskiego, Elbląga i Ostródy.

— W 17 przypadkach mamy potwierdzenie brytyjskiego szczepu wirusa, a więc w 70 proc. przyczyną zachorowań była brytyjska mutacja wirusa, który dużo łatwiej się szerzy. I podejrzewam, że to, co się teraz dzieje w naszym województwie to jest efekt rozprzestrzenienia się tej formy wirusa — mówi Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski inspektor sanitarny.

am

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Futuro Passato #3061166 23 lut 2021 20:07

  Warto przypomnieć pracownikom supermarketów o właściwe stosowanie maseczek, niektóre panie kasjerki wcale ich nie używają...ogólnie widać, iż podstawowe zasady higieny dalekie są od idealnych, przywiązane do stojaków rowerowych pod sklepami nasi czworonożni pupile załatwiają na miejscu swoje potrzeby fizjologiczne, a potem niezauważone rozdeptane psie kupki są wnoszone do sklepów na butach wielu klientów....Co do psich kupek- słonko przygrzewa i oto co wyłazi spod śniegu ? Co kilka kilkadziesiąt, a nawet co kilka centymetrów niespodzianka. Tylko czekać, aż na chodnikach po roztopach pozostanie warstwa piachu z solą i resztkami ....no właśnie …feee. A jak powieje wiaterek to i maseczka nie pomoże!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 2. Marcel Trąbka #3061150 23 lut 2021 17:56

  PANOWIE WAŻNA INFORMACJA WPROST ZE ŻRÓDŁA. Na WP piszą na głównej że "zamknięcie Nidzicy już trwa". Notuje się tam rekdordowe w skali Polski zakażenia, szkoły (1-3 klasy) i przedszkola zamknięte do piątku. Co za zbieg okoliczności bo od poprzedniego czwartku trwa tam akcja SZCZEPIENIA NAUCZYCIELI. To jest właśnie oczekiwana przez Niedzielskiego III fala. Praktycznie wszyscy nauczyciele mają ciężkie skutki uboczne po szczepieniu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. olsztynianka #3061097 23 lut 2021 16:12

  Kontrolerzy ze spółdzielni, po odwiedzeniu tysiąca mieszkań ,nieszczelności w instalacjach nie stwierdzili, za to teraz w Olsztynie stwierdza sie po kilkaset zakażen koronawirusem dziennie. I co na to dyrektor Senepidu ,który uważał że żadnego zagrożenia nie ma, bo wystarczy pootwierać okna?

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Andrzej711 #3061096 23 lut 2021 15:52

   Mamy w regionie brytyjską mutację koronawirusa. To ona stoi za tak dramatycznym wzrostem zachorowań. Wszystko było by wiadomo, ale co ja wiem "znam" to chorują starsze osoby, to gdzie i od kogo "łapią", chorera.

   odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5