Quantcast

Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Sukces Daniela: na Madagaskarze powstanie szpital

2020-11-17 08:10:23 (ost. akt: 2020-11-17 08:16:28)
Daniel Kasprowicz na Madagaskarze

Daniel Kasprowicz na Madagaskarze

Daniel Kasprowicz od 4 lat jest świeckim misjonarzem na Madagaskarze. Z wykształcenia dietetyk, zajmuje się niedożywionymi dziećmi i kobietami w trudnej sytuacji życiowej.

Zobacz także: "Misja bez wody" Daniel Kasprowicz buduje szpital na Madagaskarze i potrzebuje pomocy "Misja bez wody" Daniel Kasprowicz buduje szpital na Madagaskarze i potrzebuje pomocy Z pewnością każdy pamięta historię Daniela Kasprowicza, świeckiego misjonarza, który na Madagaskarze pomaga dzieciom niedożywionym.
Zobacz także: Portrety. Tak dużo jest człowieka w tym jednym człowieku [FILM] Portrety. Tak dużo jest człowieka w tym jednym człowieku [FILM] Daniela Kasprowicza poznaliście kilka miesięcy temu, kiedy pisaliśmy o jego miłości do pomagania. Wtedy wydawał się byś zwykłym misjonarzem świeckim. Jeżeli...
Zobacz także: Madagaskar? To nie jest bajka! Madagaskar? To nie jest bajka! Daniel Kasprowicz pochodzi z Rybna w powiecie działdowskim. Od czterech lat jest świeckim misjonarzem na Madagaskarze. Z wykształcenia dietetyk, zajmuje...
O Danielu z Rybna w powiecie działdowskim i jego misji — budowie szpitala na Madagaskarze — pisaliśmy już w Gazecie. Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.
— Na Madagaskarze 42 proc. dzieci umiera do 5 roku życia — opowiada Daniel. — Codziennie setki dzieci umierają na choroby, których wyleczenie kosztuje... kilkanaście groszy. Dzieci nie chodzą do szkoły. Brakuje lekarzy i personelu pielęgniarskiego, podstawowych leków i sprzętu, miejsc, w których mogliby się leczyć. Gdy nadchodzą epidemie, ludzie dziesiątkami umierają w lepiankach, przygotowują pochówek całych rodzin, cierpią niewyobrażalny głód i biedę. W ciągu trzech lat Madagaskar nawiedziły trzy plagi: w 2016 roku plaga polio, która naraziła na zachorowanie 11 mln mieszkańców, w 2017-2018 roku epidemia dżumy, na którą zabrakło lekarstw, w 2019 roku odra, choroba dziesiątkująca społeczeństwo — wylicza Daniel. — 25 proc. dzieci od 5 do 17 roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję.

Żeby wybudować szpital dla dzieci cierpiących głód, kobiet w ciąży, które nie mają szans na opiekę okołoporodową, potrzeba 665 tys. zł. Daniel zbiera pieniądze w regionie Atsiranana dystrykcie Anivorano. 10 listopada zbiórka osiągnęła 100 procent! Udało się wysiłkiem wielu osób i otwartością tysięcy ludzkich serc.
— Obudziłem się w ten niepodległościowy dzień jeszcze nieświadomy, że 10 listopada około godz. 21 udało się zebrać środki potrzebne na budowę szpitala dla niedożywionych i kobiet będących w ciężkiej sytuacji materialnej na Madagaskarze! — napisał Daniel na swoim facebookowym profilu. — Dziękuję tym ponad 7 tys. wpłacających na zrzutka.pl, którzy sprawili, że zebraliśmy ponad 665 tys., zł czyli sumę niezbędną do wybudowania kliniki medycznej im. Beyzyma! Działamy jednak dalej, budujemy studnie! Więc jeśli nie zdążyłeś wpłacić na szpital, można wesprzeć budowę studni przy szpitalu — apeluje misjonarz.

red.

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fff #3007759 | 155.136.*.* 17 lis 2020 14:22

  Szacun, ale moze w Polsce przydało by sie wiecej szpitali, bo na razie jest wiecej kosciołow

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. *** #3007647 | 37.30.*.* 17 lis 2020 11:39

  O takich ludziach warto pisać i czytać. A nie o kolejnych nietrafionych inwestycjach czy opluwających się politykierach. Brawo chłopaku!

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mazur #3007641 | 79.124.*.* 17 lis 2020 11:29

   czy w Polsce jest już tak dobrze a opieka medyczna jest tak wspaniała że szpitale są zakładane w dalekich krajach ?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. PZ #3007608 | 5.185.*.* 17 lis 2020 10:45

    Panie Danielu pełen szacunek! Słysząc o takim piekle jest mi wstyd z powodu swoich przyziemnych problemów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. pep #3007569 | 46.171.*.* 17 lis 2020 09:25

    Wspaniały człowiek! Gratulacje!

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (6)