Sanepid zbadał, czy w komendzie przestrzega się reżimu

2020-11-18 18:37:15(ost. akt: 2020-11-19 10:58:34)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

O zastrzeżeniach wobec komendanta policji i całej komendy powiatowej pisaliśmy 30 października. Autor listu, który trafił do nas i do sanepidu, skarżył się na warunki, jakie według niego panują w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Mowa była m.in. o tym, że "chorzy policjanci chodzą do pracy, nie noszą maseczek i nie przestrzegają zasad higieny".
Tymczasem ze środowiska policjantów dowiedzieliśmy się, że jest zupełnie odwrotnie, niż pisze autor (czy też autorzy) listu. Według przedstawicieli środowiska policyjnego w komendzie przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego, a komendant wręcz zobowiązuje funkcjonariuszy i pracowników cywilnych do noszenia maseczek i odkażania dłoni itp. W budynku komendy są zainstalowane kamery.

O liście pisaliśmy tutaj:
Sanepid bada...

O informację na ten temat poprosiliśmy iławską Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Jolanta Labiś, państwowy powiatowy inspektor sanitarny, wskazała, że "względem ww. instytucji nie zostały wszczęte procedury administracyjne zmierzające do egzekucji prawem przewidzianych powinności". W piśmie, które otrzymaliśmy, wskazuje się, że nie było realnej możliwości, by potwierdzić zarzuty w treści anonimowej skargi. Abstrahując od tego, zarzuty nieprzestrzegania standardów sanitarnych kierowane były wobec tych funkcjonariuszy i organu, który z mocy prawa powołany jest do ich egzekwowania.
Jak informuje Jolanta Labiś, poproszono komendanta o ustosunkowanie się do treści skargi oraz o wdrożenie niezbędnych procedur. W piśmie skierowanym do redakcji Gazety Iławskiej inspektor Labiś pisze: "Zgodnie z uzyskaną odpowiedzią przywołane w ww. anonimowym piśmie sytuacje nie miały miejsca, a wskazana instytucja dokłada niezbędnych starań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa" - czytamy w piśmie z iławskiego sanepidu.


Edyta Kocyła-Pawłowska

Masz dla nas temat?
Daj znać! iława@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. UŁASKAWIONY MARIUSZEK , KTÓRY LUBI %%%%%% #3008638 | 81.15.*.* 18 lis 2020 22:26

  W BEZNADZIEJNYM PAŃSTWIE PIS NIE MOŻE BYĆ INACZEJ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Polak #3008576 | 188.146.*.* 18 lis 2020 20:16

  Policja to instytucja idealna i bezkarna! Wynik był już przesądzony.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. A KTO ZBADA SANEPID #3008542 | 88.156.*.* 18 lis 2020 19:28

  WICIE

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)