Przypominamy: trwa głosowanie na projekty OBO

2020-10-11 08:10:11(ost. akt: 2020-10-09 09:47:28)
olsztyn

olsztyn

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Dwanaście — tyle punktów można oddać na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Projekty z pierwszego miejsca otrzymują 3, z drugiego — 2, a z trzeciego — 1. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na glosujobo.olsztyn.eu. Głosowanie potrwa do 16 października.
— Zapraszam mieszkańców do pozostawienia swojego głosu online przy najważniejszym państwa zdaniem projekcie, który zostanie zrealizowany w przyszłym roku — mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. — Mieszkańcy złożyli prawie 150 wniosków, do głosowania trafiło 96 propozycji — dodaje.

Przypomnijmy, lista projektów zakwalifikowanych do głosowania została ogłoszona 30 września. Żeby sprawdzić, jakie wnioski zgłosili mieszkańcy Olsztyna, wystarczy wejść na stronę glosujobo.olsztyn.eu i wybrać te najważniejsze dla nas.
— Zespół koordynujący spotkał się kilka razy i za każdym razem obradowaliśmy po kilka godzin — mówi Mirosław Arczak, radny i członek zespołu koordynującego. — Omawialiśmy wszystkie nadesłane projekty i część wniosków musieliśmy niestety odrzucić. Powody były różne — niektórych nie można było zrealizować w ciągu jednego roku, inne mocno przekraczały zakładane przez wnioskodawców budżety, a kolejne nie zgadzały się z zapisami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

W tegorocznej edycji zatwierdzonych zostało 96 projektów. Teraz przyszedł czas na głosowanie
— Każdy mieszkaniec może oddać po trzy głosy na projekty miejskie i trzy na projekty osiedlowe — wyjaśnia Aneta Szpaderska, dyrektorka Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna. — Projekt, któremu chcemy przyznać najwięcej punktów, wpisujemy na pierwszym miejscu i tym samym dajemy mu trzy punkty, kolejne mają adekwatnie po dwa i jeden punkt.

— Można, ale nie trzeba oddawać aż trzech głosów — dodaje Katarzyna Zarecka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna. — Można oddać dwa albo nawet po jednym głosie na każdy z projektów, bądź głosować tylko na projekt miejski czy projekt osiedlowy. Wybór należy do głósującego.

Głosować można online i tradycyjnie. Najłatwiej, najlepiej i najszybciej można to zrobić na glosujobo.olsztyn.eu.

A oto najważniejsze informacje dotyczące głosowania:
- Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Olsztyna.
- Każdy mieszkaniec Olsztyna może poprzeć w głosowaniu: maksymalnie trzy projekty z listy projektów miejskich oraz maksymalnie trzy projekty z listy projektów osiedlowych.
- Wybrane projekty z listy projektów miejskich i listy projektów osiedlowych będą otrzymywać kolejno: 3, 2 lub 1punkt.
- Wszystkie projekty trzeba wybrać w trakcie jednego głosowania! Po zakończeniu głosowania powrót do platformy i oddanie głosu będzie już niemożliwe.
- Aby prawidłowo oddać głos, należy podać: imię i nazwisko, PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
- W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego.
- Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma sms-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.
- Jeden numer telefonu można wykorzystać do zweryfikowania maksymalnie 5 głosów.
- Żeby rozpocząć głosowanie, należy kliknąć przyciskiem „Rozpocznij głosowanie”.
Wyniki głosowania poznamy 2 listopada.

MPCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Magda #2984997 | 188.147.*.* 13 paź 2020 10:31

  Oddałam swój głos na projekty, ale co jest denerwujące to fakt że większość projektów to budowa chodnika bo dzieci nie mogą dojść do szkoły, kawałka drogi, śmietniki...czyli coś co powinno być w mieście.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. PROJEKT NR 132 i nr 115 #2984202 | 23.106.*.* 11 paź 2020 20:05

  GŁOSUJCIE NA PROJEKT NR 132 - PLAC ZABAW PRZY ŁYNOSTRADZIE I NR 115 PARK KORCZAKA MLECZNA. KAŻDY SKORZYSTA I BĘDZIE FAJNIE.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. PROJEKT NR 132 i NR 115 #2984201 | 23.106.*.* 11 paź 2020 20:04

  GŁOSUJCIE NA PROJEKT NR 132 - PLAC ZABAW PRZY ŁYNOSTRADZIE I NR 115 PARK KORCZAKA MLECZNA. KAŻDY SKORZYSTA I BĘDZIE FAJNIE.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Kebiz #2984055 | 88.156.*.* 11 paź 2020 12:31

  Po raz kolejny nie mogę zagłosować, bowiem wymaga się abym podał swoje tzw wrażliwe dane osobowe, co jak wiadomo zakazuje RODO ! Gdzie logika ? Czy nie można było dopuścić głosowania tradycyjnego przez pocztę ?

  odpowiedz na ten komentarz