Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

73-letnia mieszkanka Olsztyna straciła oszczędności swojego życia

2020-09-21 14:44:27 (ost. akt: 2020-09-21 14:55:34)

Autor zdjęcia: pixabay.com/UM Olsztyn

W ubiegły piątek 73-letnia kobieta straciła 50 tysięcy złotych. Seniorka z Olsztyna przekazała pieniądze oszustom działającym tzw. metodą na policjanta.

Zobacz także: Szczytno: sąsiad udaremnił oszustwo metodą "na policjanta" Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu Szczęśliwie dla seniorki ze Szczytna zakończyła się próba oszustwa tak zwaną metodą "na policjanta". Wszystko za sprawą reakcji sąsiada, który zainteresował...
Zobacz także: Oszuści wciąż atakują metodą ''na wnuczka'' zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Oszuści działający metodą „na wnuczka” wciąż oszukują starszych ludzi i wyłudzają od nich pieniądze. 13 lutego (środa) przestępcy dali o sobie znać w Ornecie....
Olsztyńscy policjanci każdego dnia przypominają o tym, co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów, wyłudzających pieniądze metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. W kwestii bezpieczeństwa szczególnie osób starszych policjanci ściśle współpracują choćby z pracownikami Poczty Polskiej czy bankowcami, którzy będąc na tzw. pierwszej linii są w stanie dostrzec i uprzedzić seniorów przed jednorazowym pobraniem często oszczędności całego swojego życia.

Mimo szeroko zakrojonej akcji profilaktycznej wymierzonej w oszustów próbujących wyłudzić pieniądze od mieszkańców naszego miasta i powiatu wciąż zdarzają się seniorzy, którzy przekazują oszustom swoje oszczędności. W ubiegły piątek, pieniądze w kwocie 50 tys. zł straciła 73-letnia mieszkanka Olsztyna.

Pamiętaj, że w przypadku odebrania telefonu od osoby podającej się za wnuczka czy policjanta z prośbą o przekazanie pieniędzy, czy żądaniem wypłaty pieniędzy ze swojego rachunku, musisz podejrzewać, że prawdopodobnie masz do czynienia z oszustem. Policjanci nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy w żadnej formie czy to gotówkowej czy w formie przelewów bankowych.

Metoda działania oszustów wygląda następująco: przestępcy, dzwoniąc do swoich ofiar, podszywają się za funkcjonariuszy i proszą o pieniądze, które mają pomóc w rozwiązaniu prowadzonego rzekomo dochodzenia. Pieniądze mają być przekazane fałszywemu funkcjonariuszowi, który ma je zabezpieczyć. Bywa, że oszuści proszą o przelanie środków pieniężnych na wskazany przez nich numer rachunku bankowego.

Policjanci przestrzegają przed pochopnym podejmowaniem decyzji. W przypadku otrzymania telefonu z informacją o konieczności przelewu środków pieniężnych zawsze jest czas, aby dokładnie to zweryfikować. Zawsze możemy przerwać taką rozmowę i zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub skontaktować się z członkiem swojej rodziny, który pomoże nam wyjść z opresji bez szwanku. Podzielenie się takimi informacjami z bliskimi lub policją pozwoli nam zachować często oszczędności całego życia.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ecco #2975344 | 88.156.*.* 22 wrz 2020 11:01

  Że jeszcze się ludzie nabierają na taki prymitywny numer.. I co ma w głowie taka babka, siano?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. stara baba #2975234 | 88.156.*.* 22 wrz 2020 07:34

  Kiedy miałam stacjonarny telefon,którego nr znajdował się w książce telefonicznej, to zadzwonił do mnie ktoś podstawiając się za wnuka. Tylko,że wtedy wnuk miał parę miesięcy,więc nie miałam problemu,wyśmiałam oszusta. Później pomyślałam,że mogłam pójść o krok dalej i umówić się ze złodziejem, udając,że mu wierzę. Jednak myślenie przychodzi zbyt późno, teraz pewnie bym to inaczej załatwiła, ale na nr komórkowy już nikt taki nie zadzwonił, a stacjonarny telefon zlikwidowałam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mam podejrzanego #2975225 | 31.0.*.* 22 wrz 2020 06:26

  Skąd wiedzą do kogo dzwonić W banku jest problema. Tam są ludzie którzy wiedzą wsio.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. maras #2975180 | 188.146.*.* 21 wrz 2020 21:42

  Głupich nie sieją.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. TROL WARMIŃSKI #2975176 | 217.99.*.* 21 wrz 2020 21:31

   Ciekawe ile lat babcia kasę zbierała .....

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)