Koronawirus na Warmii i Mazurach: raport dzienny

2020-05-07 18:45:48 (ost. akt: 2020-05-07 18:49:48)

Autor zdjęcia: pixabay

156 osób zakażonych, 28 hospitalizowanych. Poznaliśmy raport dzienny dotyczący zakażenia koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim.


Liczba osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego:


Dziś (7 maja) otrzymaliśmy informację o czterech nowych przypadkach zakażenia w naszym województwie. Dotyczą one: chłopca z Olsztyna (szpital dziecięcy), dziewczynki z Olsztyna (izolacja domowa), młodej kobiety z Olsztyna (izolacja domowa) i dziewczynki z powiatu olsztyńskiego (izolacja domowa). W sumie na Warmii i Mazurach odnotowano 156 zakażeń koronawirusem.

Otrzymaliśmy również informację o kolejnej osobie, która pokonała koronawirusa. Jest to mężczyzna w średnim wieku z powiatu piskiego, hospitalizowany w Ostródzie. W sumie w naszym województwie z COVID-19 WYZDROWIAŁO już 109 osób.

A jak wygląda sytuacja w kraju?
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (7 maja) wydaniu m.in.


Aneta Lis z dziećmi Alwaro znalazł nowy dom
Alwaro to trzeci zwierzak, który został w środę adoptowany w schronisku w Olsztynie. Za kilka dni do schroniska w Tomarynach będą mogli zgłaszać się do pomocy wolontariusze. Trwa odmrażanie pracy schronisk dla zwierząt w regionie.

Polacy wolą swoje własne cztery kąty niż wynajem Będą dopłaty dla najemców. I nie tylko
Najemcy, którzy w związku z epidemią znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, mogą liczyć na finansowe wsparcie od rządu. Wicepremier Jadwiga Emilewicz potwierdziła wcześniejsze doniesienia w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjneAnna jest już kłębkiem nerwów
...wydawało się trafionym pomysłem, mającym uchronić dzieci przed gromadzeniem się zaległości. Zdaniem naszych rozmówczyń to istny horror. I zarówno dla nich, jak i dla ich dzieci. Z jakimi problemami mierzą się dziś rodzice?


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bb #2918358 | 83.28.*.* 9 maj 2020 19:01

  W wekend to już brak aktualizacji?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Elo #2917781 | 81.190.*.* 8 maj 2020 07:54

  Tak jest, powinni znieść te durne maseczki - nic nie dają po za wylęgiwaniem się bakterii i grzybów, które przyczyniają się do infekcji górnych dróg oddechowych. Szczególnie teraz gdy robi się co raz cieplej, powinni odejść od tego absurdalnego przepisu. Współczuję ludziom w handlu co muszą przez cały dzień męczyć się w tym ustrojstwie.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. ABC #2917704 | 176.109.*.* 7 maj 2020 22:33

  Powiat ełcki, giżycki, olecki zakażonych mniej niż na palców na jednej ręce. I to ma być epidemia? Z tego powodu mamy się w tych powiatach katować maseczkami, policja ma się ośmieszać wyłapując tych co maseczki nie mają, albo maja ją ściągniętą poniżej nosa. Mamy rozwalać gospodarkę. To co to będzie, jak w tych powiatach w okresie grypowym więcej niż 10 (dziesięć) osób na zwykłą grypę zachoruje? Albo na anginę? Przecież te choroby także doprowadzają do śmierci, do ostrych powikłań, są niebezpieczne szczególnie dla starszych i osłabionych? W skali całego województwa to jakiś tydzień czy nawet 10 dni temu widziałem liczba zarażonych 148. Wzrosła o 8 osób. I z tego powodu ten cały cyrk, gigantyczne szkody dla zdrowia (maseczki) i gospodarki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)