MZ: Ponad 15 tys. przypadków zakażenia w Polsce, 18 kolejnych ofiar

2020-05-07 17:30:39 (ost. akt: 2020-05-07 17:39:22)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Mamy 166 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych — informuje Ministerstwo Zdrowia.
Potwierdzone przypadki dotyczą:
— 59 osób z woj. łódzkiego,
— 38 osób z woj. śląskiego,
— 36 osób z woj. mazowieckiego,
— 9 osób z woj. małopolskiego,
— 8 osób z woj. dolnośląskiego,
— 5 osób z woj. opolskiego,
— 3 osób z woj. świętokrzyskiego,
— 2 osób z woj. zachodniopomorskiego,
— 2 osób z woj. pomorskiego,
— 1 osoby z woj. podkarpackiego,
— 1 osoby z woj. lubuskiego,
— 1 osoby z woj. wielkopolskiego,
— 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem. Są to (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M, 71-M, 43-M Racibórz; 87-M Kędzierzyn - Koźle (mieszkaniec woj. śląskiego), 78-M, 86-K, 88-K Zgierz, 66-K,69-M Wrocław, 92-K Kędzierzyn-Koźle, 86-K Łomża, 70-K Szczecin, 71-K Łańcut, 30-M Grudziądz, 86-M Radom, 75-M Warszawa, 80-K Poznań, 97-K Kraków.

Większość osób miała choroby współistniejące.

W związku z przekazanym przez WSSE Łódź raportem dotyczącym 17 błędnie zaraportowanych przypadków z dnia 5 maja, odejmujemy je ze statystyk — poinformował resort zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 15 047/755 (wszystkie potwierdzone przypadki/ w tym osoby zmarłe).


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (7 maja) wydaniu m.in.


Aneta Lis z dziećmi Alwaro znalazł nowy dom
Alwaro to trzeci zwierzak, który został w środę adoptowany w schronisku w Olsztynie. Za kilka dni do schroniska w Tomarynach będą mogli zgłaszać się do pomocy wolontariusze. Trwa odmrażanie pracy schronisk dla zwierząt w regionie.

Polacy wolą swoje własne cztery kąty niż wynajem Będą dopłaty dla najemców. I nie tylko
Najemcy, którzy w związku z epidemią znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, mogą liczyć na finansowe wsparcie od rządu. Wicepremier Jadwiga Emilewicz potwierdziła wcześniejsze doniesienia w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjneAnna jest już kłębkiem nerwów
...wydawało się trafionym pomysłem, mającym uchronić dzieci przed gromadzeniem się zaległości. Zdaniem naszych rozmówczyń to istny horror. I zarówno dla nich, jak i dla ich dzieci. Z jakimi problemami mierzą się dziś rodzice?