Ruszyły punkty pobrań wymazów dla osób przebywających w kwarantannie

2020-05-07 11:04:23 (ost. akt: 2020-05-07 11:28:28)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Freepi.com

Na Warmii i Mazurach ruszyły punkty pobrań wymazów w kierunku COVID-19 dla osób przebywających na kwarantannie. Za badania i gotowość wykonania tych badań zapłaci placówkom Narodowy Fundusz Zdrowia.
W całym woj. warmińsko-mazurskim działa już 18 punktów pobrań wymazów od pacjentów przebywających w kwarantannie. Punkty pozostają w gotowości we wszystkie dni tygodnia nie mniej niż dwie godziny dziennie.

Punkty znajdują się między innymi w Olsztynie, Elblągu, Dziadowie, Biskupcu, Bartoszycach, Nidzicy i Iławie.

Punkty są tak rozmieszczone w województwie, by każdy pacjent przebywający w kwarantannie z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem mógł wykonać badanie najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Jest to przede wszystkim wygodne dla pacjentów, którzy z racji podejrzenia COVID-19 muszą mieć powtarzane tego typu badania.

Osoba przebywająca w kwarantannie otrzyma sms o możliwości wykonania testów we wskazanym dniu, w zorganizowanych na terenie województwa punktach pobrań, po uprzednim telefonicznym umówieniu godziny wykonania badania. Pamiętajmy, że nie są to punkty pobrań wymazów dla wszystkich pacjentów, tylko dla tych, którzy muszą mieć powtórzone badanie pod koniec kwarantanny.

Za stronę organizacyjną punktów pobrań odpowiadają placówki medyczne. W przypadku większości szpitali są to wydzielone pomieszczenia, np. przy Izbach Przyjęć, w innych są to laboratoria, a jeszcze innych specjalnie wyznaczone stanowiska przed szpitalami, np. w namiotach - gdzie wymaz może zostać pobrany od pacjenta przez personel medyczny.

W woj. warmińsko-mazurskim aktualnie przebywa w kwarantannie ponad 2800 osób.

Źródło: NFZ


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (7 maja) wydaniu m.in.


Aneta Lis z dziećmi Alwaro znalazł nowy dom
Alwaro to trzeci zwierzak, który został w środę adoptowany w schronisku w Olsztynie. Za kilka dni do schroniska w Tomarynach będą mogli zgłaszać się do pomocy wolontariusze. Trwa odmrażanie pracy schronisk dla zwierząt w regionie.

Polacy wolą swoje własne cztery kąty niż wynajem Będą dopłaty dla najemców. I nie tylko
Najemcy, którzy w związku z epidemią znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, mogą liczyć na finansowe wsparcie od rządu. Wicepremier Jadwiga Emilewicz potwierdziła wcześniejsze doniesienia w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjneAnna jest już kłębkiem nerwów
...wydawało się trafionym pomysłem, mającym uchronić dzieci przed gromadzeniem się zaległości. Zdaniem naszych rozmówczyń to istny horror. I zarówno dla nich, jak i dla ich dzieci. Z jakimi problemami mierzą się dziś rodzice?
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Asd #2917406 | 88.156.*.* 7 maj 2020 14:22

    Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu ze w tej gazecie pracują debile. Nie sądzicie ze wypadałoby napisac gdzie dokładnie się znajdują takie punkty? Adres czy cokolwiek. Sama nazwa miasta niewiele mówi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD