302 osoby na kwarantannie w powiecie, a ile w Olsztynie? Sprawdź najnowsze dane epidemiologiczne

2020-04-16 13:57:08(ost. akt: 2020-04-16 13:36:29)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Starostwo Powiatowe w Olsztynie poinformowało dzisiaj (16 kwietnia), że w powiecie olsztyńskim mamy 5 osób zakażonych koronawirusem oraz 302 osoby przebywające na kwarantannie domowej. Jak sytuacja wygląda w Olsztynie?
— Według danych które otrzymaliśmy z Komendy Miejskiej Policji, w Olsztynie są 84 osoby, przebywające na kwarantannie domowej (+109 osób logujących się z aplikacji). Do tego 8 osób jest w miejscu, które my przygotowaliśmy do kwarantanny — informuje Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna.

Osoby objęte kwarantanną domową w powiecie:
— gm. Barczewo: 30, m. Barczewo: 12;
— gm. Biskupiec: 36, m. Biskupiec: 17;
— gm. Dobre Miasto: 11, m. Dobre Miasto: 22;
— gm. Dywity: 38;
— gm. Gietrzwałd: 11;
— gm. Jeziorany: 17, m. Jeziorany: 6;
— gm. Jonkowo: 17;
— gm. Kolno: 12;
— gm. Olsztynek: 28, m. Olsztynek: 7;
— gm. Purda: 9;
— gm. Stawiguda: 20;
— gm. Świątki: 9.
(Stan epidemiologiczny na 16.04.2020 godz. 8:00).

Osoby z powiatu olsztyńskiego zakażone koronawirusem: 5 (w tym osoby, które wyzdrowiały: 4).

Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych. Zostając w domu minimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Przypominamy jednocześnie o obowiązującym od dziś do odwołania nakazie zasłaniania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (16 kwietnia) wydaniu m.in.

Burza w Sejmie nad aborcją
Pod projektem wycofania zgody na aborcję chorego dziecka podpisało się ponad milion Polaków. Wczoraj, po trzech latach, trafił pod obrady Sejmu. I wywołał burzę. W środę Sejm debatował w sumie nad pięcioma różnymi projektami obywatelskimi.

Trzymamy kciuki za Szymany
Koronawirus podciął skrzydła branży lotniczej. Straty przewoźników idą w setki miliardów dolarów. Tracą też porty lotnicze, bo nie ma pasażerów. Tak jest na wszystkich lotniskach w Polsce, także w mazurskim porcie w Szymanach.

Koronawirus wywrócił nasze życie do góry nogami
Zdalna praca, nauka w domach, sztuka w sieci, zamknięte firmy, wymarłe ulice miast. Koronawirus w jednej chwili zmienił nasze życie. Wielu z nas zastanawia się, co będzie, jeśli pandemia potrwa dłużej? Wiemy jedno. Nieoczekiwane wydarzenia szybko weryfikują rzeczywistość. Jakie wnioski wyciągniemy z lekcji, która jeszcze trwa?

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ben #2907598 | 95.160.*.* 17 kwi 2020 08:07

  To ile osób jest zarażonych w Olsztynie ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tosamo #2907472 | 88.156.*.* 16 kwi 2020 20:31

   pięknie z twarzą, ale SANEPID, gdzie wytyczne sposobu dezynfekcji klatek schodowych, kto, jak i czym z uwzględnieniem WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH, kto ma ponosić koszty takich zabiegów, ich częstotliwość i tp, Spłdzielnie, ale i WSPÓLNOTY, czy ma być to robione na koszt miasta, czy to jest obowiązek czy tylko dobra wola stosowania tych zabiegów do walki z tym wirusem, DECYDENCI WIRUSOWI I ADMINISTRACYJNI TEMAT LEŻY KOMPLETNIE GAZETA ZABIERZ SIE ZA TEMAT

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz