Do siego roku, czyli czego życzą sobie mieszkańcy Olsztyna i regionu?

2015-01-01 12:53:26(ost. akt: 2015-01-01 14:50:13)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Jaki będzie ten nowy rok? To pytanie zadajemy sobie... co rok. I za każdym razem mamy nadzieję, że będzie lepszy, że przyniesie nam coś dobrego. Tuż przed 2015 rokiem zapytaliśmy mieszkańców regionu czego życzą sobie, mieszkańcom swoich miast, regionowi i Polsce.
Mariola Majewska z córką Dominiką, Olsztyn
— Olsztynowi życzyłabym lepszych dróg, bo jeśli chodzi o komunikację, to coraz ciężej jest się po nich przemieszczać. Strasznie ciasno się zrobiło! Warmii i Mazurom życzę jak najwięcej turystów, którzy wzbogacą nasz region. No i docenią go! Przecież mamy ogromny turystyczny potencjał. A Polsce? Żeby wybory prezydenckie 2015 wyszły dobrze i bez zawirowań.

Stanisław Luty, Gołdap
— Sobie, mieszkańcom powiatu gołdapskiego i całego naszego regionu w nowym 2015 roku życzę wytrwałości w trudnych chwilach, przez które wszyscy przecież czasem przechodzimy. Każdy na swój sposób idzie przez życie i na swój sposób odczuwa bolączki z tym życiem związane. Oby było ich jak najmniej w tym nowym roku, a spokój ducha niech zagości w sercach nas wszystkich! To jest najważniejsze. I pamiętajcie: to będzie naprawdę dobry rok!

Ignacy Wałkowski Olecko
— Życzyłbym wszystkim zdrowia, bo to jest najważniejsze. Chciałbym też, żeby w mieście przybyło miejsc pracy i zmniejszyło się bezrobocie. W mieście i okolicy przydałyby się też lepsze drogi. Jeśli chodzi o nasz region, to równie ważny wydaje mi się rozwój turystyki na Mazurach i Warmii, ale do tego potrzebny jest transport. Dlatego życzę władzom wojewódzkim, aby jak najszybciej przywróciły połączenie kolejowe Olecka z Ełkiem.

Honorata Starzyńska, Olsztyn
— Życzę Olsztynowi zakończenia inwestycji tramwajów, żebyśmy jak najszybciej mogli już nimi jeździć. W tym samym temacie także lepszej komunikacji, żeby droga z jednego końca miasta na drugi nie musiała trwać prawie godzinę. Co do Warmii i Mazur to piękny region, można mu życzyć tylko jeszcze więcej turystów. I prawidłowego rozwoju, żeby zyskiwał coraz większe znaczenie w Polsce, w której społeczeństwo mogłoby być bardziej dla siebie wyrozumiałe i życzliwe.

A Ty, czego życzysz sobie, Olsztynowi i całemu regionowi?

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianka #1623726 | 83.6.*.* 3 sty 2015 12:33

  Aby olsztynska policja byla bardziej zaangazowana w udzielaniu pomocy poszkodowanym obywatelom olsztyna, azeby chuligani i zlodzieje byli karani bezposrenio przez kolegia do spr. przestepczoscia. Wiecej policyjnych patroli, zniesc pijanstwo w godz. wieczornych na rynku na Zatorzu

  odpowiedz na ten komentarz

 2. polo #1622695 | 83.28.*.* 2 sty 2015 11:52

  Ja życzę ciepłego lata i oby ryby braly

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. ktechetka #1622563 | 83.12.*.* 2 sty 2015 09:57

  a ja wm życze wielu łask bożych moi mili drodzy umiłowani bracia i siostry i z sera wam blogoslawie

  odpowiedz na ten komentarz

 4. jwan #1622560 | 46.205.*.* 2 sty 2015 09:53

  zycze wam wszystkiego najlepszego i nie naprawiajcie samochodow w auto odnowa u abrama

  odpowiedz na ten komentarz