Książkochatki zostaną odratowane. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie już podjęła odpowiednie kroki

2024-06-14 15:00:33(ost. akt: 2024-06-17 11:30:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Niedawno informowaliśmy o nienajlepszym stanie książkochatek, czyli małych biblioteczek na świeżym powietrzu. Na szczęście taki stan już niedługo będzie tylko w pamięci. Miejska Biblioteka Publiczna podjęła już odpowiednie kroki.
Książkochatki to projekt zrealizowany jeszcze w czasach pandemii. Jego zamysłem było, aby mieszkańcy Olsztyna, którzy chcą skorzystać z zasobów biblioteki nie musieli do niej wchodzić, a mogli wypożyczyć je z biblioteczki na świeżym powietrzu.

Kilka dni temu, pisaliśmy o nienajlepszym stanie książkochatek przy plaży miejskiej i na trasie spacerowej wokół Jeziora Długiego.

Biblioteczki były bardzo zarośnięte, a jedna z nich wymagała solidnego remontu, z uwagi na wybite okna. Chatki wymagały też ponownego odmalowania.

— Nasza instytucja podjęła kroki ku wymianie chatek bookcrossingowych — poinformowała Katarzyna Masiewicz, kierownik działu promocji w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Fot. Zbigniew Woźniak

Jak dodała, nowe domki dla książek już zostały zamówione i są w trakcie realizacji.

— Czynimy starania, żeby w terminie do 20 czerwca zostały wymienione i cieszyły nadal estetyką i funkcjonalnością szerokie grono miłośników książek — wyjaśniła.

To niesamowita wiadomość dla wszystkich mieszkańców Olsztyna, którzy będą chcieli zrobić sobie przystanek podczas spaceru na jedną lub dwie książki.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. takamarysia #3114994 17 cze 2024 12:04

    Piekna idea. Znana w calym cywilizowanym swiecie. Ale takie "mini galerie" umieszcza sie zazwyczaj w centrach miast gdzie latwiej je obserwowac i nie skazywac na zapomnienie po sezonie.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. takamarysia #3114989 17 cze 2024 09:58

    Piekna idea. Znana w calym cywilizowanym swiecie. Tylko przewaznie stawia sie w miejscach calodobowo dostepnych, glownie w centrach miast. Inaczej mozna liczyc sie z altami wyndalizmu czy zwyklego zapomnienia.

    odpowiedz na ten komentarz