Wielkie zmiany w Kortowie. Przygotowania do Kortowiady idą pełną parą [ZDJĘCIA]

2024-05-20 16:00:34(ost. akt: 2024-05-20 14:55:34)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego tuż, tuż. Podczas 63. Kortowiady czekać będzie na nich mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in. Parada i Bój Wydziałów, Kortowskie Bingo, Kino Plenerowe, Silent Party oraz 18 koncertów na głównej scenie. Jak idą przygotowania do imprezy?
Choć pierwsze juwenaliowe atrakcje zaplanowano tradycyjnie na środę, na Plaży Kortowskiej już teraz panuje prawdziwy festiwalowy klimat. Teren olsztyńskich juwenaliów został ogrodzony, przy wejściu wisi kolorowy baner, a scena główna jest niemalże gotowa.

Nasz fotoreporter sprawdził, jak idą przygotowania do Kortowiady.


A już w czwartek (23 maja) publiczność bawić będą: Rosalie, Zeamsone, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Margaret, Kukon i Tribbs. W piątek (24 maja) wystąpią: Lordofon, Rubens, Kwiat Jabłoni, Wilki, Kizo i Nocny Kochanek. Na finał - w sobotę (25 maja) - publiczności kortowiadowej zaprezentują się: Daria ze Śląska, Vito Bambino, Artur Rojek, Kayah, Kacperczyk i PRO8L3M.

Każdego dnia koncerty będą się rozpoczynały o 17:00.

Fot. Zbigniew Woźniak

Podczas 63. Kortowiady studenci będą mogli bawić się także w namiocie Silent Party. Codziennie od środy do soboty po 21:30 czekać będzie w nim kilku djów.

Juwenalia UWM oficjalnie otworzy oczywiście Parada Wydziałów ulicami miasta (w czwartek 25 maja o 10:00 - zbiórka o 9:30 na Starówce).

Od czwartku do soboty uczestnicy imprezy będą mogli również wziąć udział w Turnieju Flanek Sportowych.

Podczas tegorocznej Kortowiady na chętnych czekać będzie również Kino Plenerowe.

Fot. Zbigniew Woźniak

Przypomnijmy, że od czwartku zwiększona będzie częstotliwość kursowania linii nr 103, 109 oraz 130. W czwartek, piątek i sobotę po zakończeniu koncertów na uczestników oczekiwać będą pojazdy realizujące kursy na liniach nr 103, 109 oraz 130. Należy pamiętać, że będą one odjeżdżać z przystanku „Uniwersytet – Centrum Konferencyjne”.

Jednocześnie od około 16:00 w środę 22 maja aż do godzin porannych w niedzielę 26 maja zawieszony będzie przystanek „Uniwersytet – Stadion” w kierunku centrum miasta. Przystankiem głównym będzie „Uniwersytet – Centrum Konferencyjne”. Wszystkie wprowadzone tymczasowe zmiany mają na celu zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa.

Fot. Zbigniew Woźniak