Jest akt oskarżenia wobec 45-latka, który podpalił mienie sąsiadów. Wartość strat to prawie 300 tys. złotych

2020-12-01 10:16:06 (ost. akt: 2020-12-01 10:23:18)
Śledczy postawili sprawcy trzy zarzuty: 2 za zniszczenie poprzez podpalenie budynków gospodarczych oraz jeden za usiłowanie zniszczenia mienia poprzez spalenie domku letniskowego

Śledczy postawili sprawcy trzy zarzuty: 2 za zniszczenie poprzez podpalenie budynków gospodarczych oraz jeden za usiłowanie zniszczenia mienia poprzez spalenie domku letniskowego

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia, przeciwko 45-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, z czego dwa za zniszczenie przez podpalenie dwóch budynków gospodarczych wraz z ich zawartością oraz usiłowanie zniszczenia poprzez podpalenie budynku mieszkalnego.
Wydarzenia miały miejsce w nocy 6 maja 2019 roku. Sprawca wdarł się na teren jednej z posesji położonej w miejscowości Niedźwiedzie w gminie Szczytno. Następnie podpalił stojącą tam stodołę, w której znajdowało się: 200 sztuk beli siana, 130 sztuk beli z sianokiszonką, owijarka do bel i siewnik do nawozu, a następnie uciekł z terenu gospodarstwa. Tej samej nocy ten sam mężczyzna dokonał zniszczenia mienia poprzez podpalenie stodoły innych sąsiadów, w której znajdowało się: drewno, deski, motocykl, lodówka i zamrażarka. Podpalacz usiłował również dokonać zniszczenia mienia poprzez spalenie domku letniskowego, znajdującego się na terenie tej posesji.

Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych strat na łączną kwotę blisko 300 tys. złotych.

W toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych, szczycieńscy mundurowi ustalili i zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Śledczy postawili mu trzy zarzuty. Dwa za zniszczenie poprzez podpalenie dwóch budynków gospodarczych wraz z ich zawartością oraz jeden za usiłowanie zniszczenia mienia poprzez spalenie domku letniskowego. Na szczęście w tym przypadku sprawca nie osiągnął zamierzonego celu, gdyż ogień się nie rozprzestrzenił.

Teraz sprawą 45-latka zajmie się sąd. Mężczyzna będzie miał okazję wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

Kodeks karny za przestępstwo zniszczenia lub uszkodzenia cudzej rzeczy przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zemsta lub choroba #3015500 | 10.10.*.* 2 gru 2020 22:34

    To chyba jakiś psychol.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. marek #3015253 | 194.99.*.* 2 gru 2020 11:36

    Powinni dać mu nie pięć a pięćdziesiąt lat więzienia żeby w tym czasie zmądrzał i więcej nie podpalał.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5