Już niedługo Bal Sportowca

2023-02-10 12:00:00(ost. akt: 2023-02-11 17:47:45)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

PLEBISCYT\\\ Trwają gorączkowe przygotowania do Balu Sportowca, podczas którego ogłosimy wyniki 62. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa. Impreza odbędzie się 18 lutego w gościnnych progach hotelu Marina Club w Sile.
Na Wasze kupony oraz sms-y czekaliśmy do 31 stycznia, no i musimy przyznać, że w końcówce działo się, oj, działo. Był to oczywiście efekt tego, że wielu głosujących tradycyjnie do ostatniego dnia czekało z wysłaniem kuponów i sms-ów.
Przypominamy, że czołowe dwudziestki z obu głosowań przeszły do drugiej rundy, w której swoich faworytów wybrała plebiscytowa Kapituła, w skład której - oprócz dziennikarzy „Gazety Olsztyńskiej” - weszli przedstawiciele władz lokalnych oraz wielkie nazwiska warmińsko-mazurskiego sportu, że wymienimy chociażby Zbigniewa Lubiejewskiego - mistrza olimpijskiego z Montrealu, i Adama Seroczyńskiego - brązowego medalistę olimpijskiego z Sydney. Obiektywnie musimy przyznać, że członkowie Kapituły podeszli do wyborów z dużą znajomością tematu, za co bardzo im dziękujemy.
Oczywiście skład złotej dziesiątki ogłosimy dopiero 18 lutego na balu, ale już teraz możemy zdradzić, że wśród laureatów znalazło się trzech absolutnych debiutantów, co jakoś nas specjalnie nie dziwi, bowiem co roku ktoś nowy pojawia się w plebiscytowej dziesiątce.
Co jeszcze możemy powiedzieć? Na przykład, że wśród laureatów jest czworo/czterech przedstawicieli gier zespołowych, a w pojedynku męsko-damskim „piękna płeć” przegrała 3:7.
Na balu poznamy także zwycięzców kilkunastu kategorii sms-owych, no i tu też w paru przypadkach walczono tak, że wióry - znaczy sms-y - leciały. I tak w jednej kategorii w ostatnich czterech godzinach - kiedy wyników już nie było w internecie - prowadzenie zmieniało się niemal co kwadrans, a ostatecznie dwaj kandydaci dostali tyle samo sms-ów (po 839)!
W innym głosowaniu jeden z kandydatów dostał aż 996 sms-ów, a mimo to zajął dopiero drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy zaledwie... 13 sms-ów!
Z kolei w trzeciej konkursowej kategorii cztery godziny przed zakończeniem głosowania lider miał około 300 sms-ów więcej od wicelidera, natomiast na koniec miał prawie 600 sms-ów straty! I to wszystko zdarzyło się w ciągu zaledwie czterech godzin!
Oczywiście wszyscy zwycięzcy kategorii sms-owych wezmą udział w Balu Sportowca, podczas którego wystąpią w głównych rolach.
* Na bal w hotelu Marina Club można jeszcze kupić wejściówki. Informacje: 885 998 201, 508 163 329. Znakomita atmosfera, smakowite jedzenie oraz szampańska zabawa - gwarantowane!