Cenne zwycięstwo Warmii

2022-03-21 10:00:00(ost. akt: 2022-03-21 08:43:20)
Radość szczypiornistów olsztyńskiej Warmii

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

PIŁKA RĘCZNA\\\ W Lidze Centralnej cenne zwycięstwo odniosła Warmia Energa, natomiast w I lidze Szczypiorniak przegrał z mocną Gwardią Koszalin.
* Warmia Energa Olsztyn - Nielba Wągrowiec 28:26 (17:11)
WARMIA: Makowski 1, Matusiak, Kaczmarczyk - Chełmiński 4, Konkel 4, Gruszczyński 3, Stępień 3, Klapka 2, Kozłowski 2, Laskowski 2, Malewski 2, Reichel 2, Safiejko 2, Didik 1, Sikorski.

Goście przegrali ostatnie cztery spotkania, więc z jednej strony byli bardzo zmotywowani, bo chcieli przerwać fatalną passę, ale z drugiej strony była to też szansa dla olsztynian, którzy marzyli o przedłużeniu serii porażek Nielby.
Trener Igor Stankiewicz nie mógł skorzystać z dwóch zawodników, bo naderwany nadgarstek ma Mateusz Kopyciński, a na problemy z kolanem narzeka Jakub Zamełka.
Mecz lepiej rozpoczęli goście (0:2, 1:3), którzy prowadzenie utrzymywali do 16. min. Chwilę później po rzucie Laskowskiego olsztynianie objęli prowadzenie 8:7, no i nie oddali go już do końca. Gospodarze rozpędzili się i wypracowali sobie do przerwy sześciopunktową przewagę.
W drugiej połowie wystarczyło kontrolować przebieg spotkania, co warmiakom udawało się do 51. min (25:19). Od tego momentu Nielba rzuciła jednak cztery bramki z rzędu i zrobiło się nerwowo, tym bardziej że dwie minuty przed końcem goście znowu zmniejszyli stratę (26:24). Jednak dwa gole Kozłowskiego zapewniły gospodarzom cenne zwycięstwo.
- Spodziewałem się bardzo trudnego spotkania - przyznał trener Stankiewicz. - Niemniej jednak dominowaliśmy na boisku i po 45 minutach wypracowaliśmy sobie znaczną przewagę. Niestety, potem się to posypało. Chłopaki stanęli jednak na wysokości zadania, powalczyli w obronie, co przyniosło nam oczekiwane zwycięstwo.
26 marca Warmia Energa zagra na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.
* Inne wyniki 19. kolejki: Budnex Stal Gorzów - AZS-AWF Biała Podlaska 26:25 (8:11), Padwa Zamość - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 25:27 (16:14), Siódemka-Miedź-Huras Legnica - ORLEN Upstream SRS Przemyśl 37:35 (16:18), KPR Legionowo - GKS Autoinwest Żukowo 35:25 (16: 9), MKS Wieluń - MKS Grudziądz 26:24 (15:7), Śląsk Wrocław - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 26:36 (14:19).

* mecz mniej

I LIGA MĘŻCZYZN\\\ W rozegranym awansem meczu z 22. kolejki Szczypiorniak przegrał 21:30 (12:17) z Gwardią Koszalin. Olsztynianie wystąpili jedynie w 10-osobowym składzie. - Jest to efekt kontuzji i chorób, a poza tym nie mogliśmy skorzystać z naszych juniorów, bo rozgrywali swój mecz w II lidze - wyjaśnił Konstanty Targoński, trener i prezes Szczypiorniaka, który już myśli o... nowym sezonie. - W lidze już się utrzymaliśmy, więc zaczynamy budowę zespołu na następny rok, tym bardziej że już w tej chwili wiemy, iż więcej u nas nie zagra doświadczony Dzieniszewski. Radek zmienił pracę, przez co nie będzie mógł z nami trenować - zakończył Targoński.