Zwycięski popis koszykarek KKS Agapit

2021-10-17 12:15:00(ost. akt: 2021-10-18 08:57:33)
Olsztyńskie koszykarki rozegrały świetny mecz i wysoko ograły w Jezioranach gdańską Politechnikę

Pierwszoligowe koszykarki KKS Agapit Olsztyn odniosły swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego pokonały w Jezioranach ekipę AZS Politechniki Gdańsk różnicą aż 40 punktów!
* KKS Agapit Olsztyn – AZS Politechnika Gdańsk 107:67 (29:28, 20:20, 33:7, 25:12)
KKS
: Wawrzyniak 29, Sztąberska 23, Woźniak 22, Chełchowska 9, Giżyńska 4 oraz Daliga 8, Sobotka 6, Kitkowska 4, Birkos 2, Pałasz, Olechnowicz

Zaledwie jednopunktowe prowadzenie olsztynianek do przerwy nie zwiastowało tego, co się wydarzy w drugiej połowie. A wydarzyło się to, że w trzeciej kwarcie KKS wręcz rozbił swoje rywalki, wygrywając tę część spotkania aż... 33:7! W ostatniej odsłonie wystarczyło więc „tylko” kontrolować sytuację, ale ekipa gospodarzy (która, przypomnijmy, rozgrywa swoje mecze w Jezioranach) poszła za ciosem, kończąc to spotkanie z aż 40-punktową przewagą!

– Początek meczu nie wróżył takiego wyniku – mówi Tomasz Sztąberski, trener KKS. – Zaczęło się od 0:7 i wydawało się, że będziemy mieli większy kłopot. Tym bardziej, że Politechnika to doświadczony zespół, z ograniem nawet ekstraklasowym. W drugiej połowie byliśmy jednak bardzo skuteczni i z biegiem czasu graliśmy coraz lepiej w obronie. Gdybyśmy choć część tej skuteczności wykazali w ostatnim meczu w Warszawie, to byśmy mieli teraz komplet punktów...

To była druga wygrana KKS-u w Jezioranach, czyli w nowej domowej hali olsztyńskich koszykarek. – Czujemy się tutaj bardzo dobrze. Gospodarze obiektu się z nami utożsamiają, mamy tu wszystko, co wcześniej na OSiRze. Gdyby nie odległość, to czułbym się jak w Olsztynie – uśmiecha się trener Sztąberski.

W sobotę o godz. 13 KKS Agapit podejmie w Jezioranach Huragan Wołomin.

* Inne mecze 3. kolejki: Huragan Wołomin – AZS Uniwersytet Warszawski 53:55, GTK II Gdynia – Basket SMS Aleksandrów Łódzki 65:74, AZS Uniwersytet Gdański – MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. 73:55, SMS PZKosz Łomianki – TopMarket MKS Pruszków 39:89, Mon-Pol Płock – AZS UMCS II Lublin 43:56; pauzował Grot F&F Automatyka Pabianice.