OKRĘGÓWKA: Iłowo w ślady Dobrego Miasta

2021-06-14 09:30:00 (ost. akt: 2021-06-14 11:18:55)
DKS Dobre Miasto efektownie pożegnał się ze swoimi kibicami w tym sezonie

DKS Dobre Miasto efektownie pożegnał się ze swoimi kibicami w tym sezonie

Autor zdjęcia: facebook.pl

W grupie 2 piłkarskiej klasy okręgowej Polonia Iłowo wygrałą w Stawigudzie 6:1 i zapewniła już sobie awans do forBET IV ligi. Podopieczni trenera Huberta Lemanka dołączyli w ten sposób do mistrza grupy 1, DKS Dobre Miasto.
W grupie 1 klasy okręgowej aż dziewięć goli padło w Sępopolu, gdzie Łyna zaczęła mecz z Wilczkiem od niestrzelonego karnego w 3. min (górą był bramkarz), a później przegrywała już 0:3 i 1:4. Mimo to gospodarze wyszarpali zwycięstwo! To był udany tydzień Łyny, która parę dni wcześniej wygrała zaległe spotkanie z Omulwią (3:0). Połowę z ośmiu goli z obu tych spotkań zdobył Damian Gigielewicz.

GRUPA 1
* DKS Dobre Miasto – Vęgoria Węgorzewo 8:1 (Różowicz 1, 19, 36, Tomasz 21, Kułakowski 60, Witkowski 78, 86, Lullies 90+2 - Maliszewski 65 k)
* Łyna Sępopol – Wilczek Wilkowo 5:4 (D. Gigielewicz 51, 65, 84 k, J. Lemański 66, Polkowski 68 - M. Grabowski 10, Parda 25, Małysz 48, A. Grabowski 54)
* Orlęta Rema Reszel – Jurand Barciany 2:2 (Jankiewicz 29, 53 - Ożga 65, Zajdel 72); cz. kartka: Giziński (73, Orlęta, za drugą żółtą)
* Omulew Wielbark – Czarni Olecko 1:2 (Berk 45+1 - Kozłowski 37, Karaś 51)
* Rominta Gołdap – Kłobuk Mikołajki 7:0 (Makowski 10, Mościński 29, 51, Litwiński 37, Paszkowski 71, 78, Biśtyga 74)
* Śniardwy Orzysz – MKS Jeziorany 2:1 (Rakowski 64, Czaplicki 81 - Błaszczyk 88)
* Żagiel Piecki – Victoria Bartoszyce 3:3 (Wachowski 46, Majak 63, Spirydon 90+2 - Jodko 21, 60, Kudlicki 23)
* Cresovia Górowo Iławeckie – SKS Szczytno 6:1 (Kasprzak 11, Wierzbowski 28, Szypczyński 70, Pisarzewski 74, Tyryłło 80, Markowski 85 - Kozicki 14)
* Zaległy mecz 19. kolejki: Łyna – Omulew 3:0 (Orłowski 20 k, 37, D. Gigielewicz 87).

GRUPA 1
1. DKS 81 123:22
----------------------------------
2. Śniardwy 58 75:38
3. Orlęta 58 66:30
4. Rominta* 58 91:39
5. Vęgoria 46 68:50
6. Wilczek 45 61:61
7. Czarni* 43 53:43
8. Łyna 36 61:69
9. Omulew 35 44:49
10. Żagiel 34 43:63
11. Jeziorany 33 47:78
12. Szczytno 31 35:58
13. Victoria 29 30:57
14. Jurand 27 42:98
----------------------------------
15. Kłobuk 25 39:83
16. Cresovia 22 36:76
* mecz zaległy

* W grupie 2 Polonia Iłowo zapewniła sobie awans do forBET IV ligi. Zasłużenie, bo jest najrówniej grającym zespołem, który odniósł najwięcej zwycięstw (20) i poniósł najmniej porażek (3). Druga w tabeli Unia Susz rozgromiła na wyjeździe Drwęcę aż 6:0, a pięć bramek zdobył Krystian Staniec.

Kormoran Zwierzewo – Grunwald Gierzwałd 0:0
GKS Stawiguda – Polonia Iłowo 1:6 (Zyśk 16 - Rogowski 6, Ciesielski 13, 41 k, Kwaśniewski 45, Zaręba 64, Kruszyński 90)
Start Nidzica – Tęcza Miłomłyn 1:4 (Walkiewicz 89 – Matracki 15, Wasiak 49, Witek 62, Wyralski 78)
Barkas Tolkmicko – Orzeł Janowiec Kościelny 3:2 (Rosenau 40, Kozak 62, 78 - Szypulski 10, Pokrzywicki 48)
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Unia Susz 0:6 (Staniec 4, 18, 25, 42, 61, Luliński 74)
Ewingi Zalewo – Radomniak Radomno 1:4 (Lewko 24 - Lewicki 51, Bartczak 53, 72, Górzyński 81)
Fortuna Gągławki – Polonia Pasłęk 1:4 (Ciarkowski 25 - Błażewicz 12, 58, Lenart 32, 75)
LKS Rożnowo – Płomień Turznica 1:2 (86 - Solis 20, Zglinicki 44)

GRUPA 2
1. Polonia I. 66 85:30
----------------------------------
2. Unia 60 101:36
3. Polonia P. 58 83:31
4. Start 57 73:38
5. Tęcza 52 62:45
6. Ewingi 51 68:41
7. Płomień 47 71:48
8. Radomno 46 67:57
9. Drwęca 44 54:49
10. Kormoran 39 54:66
11. Barkas 37 53:52
12. Grunwald 34 57:69
13. Orzeł 24 46:81
14. Fortuna 19 44:109
15. Różnowo 17 29:110
16. Stawiguda 8 21:107

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD