OKRĘGÓWKA: DKS śrubuje, Iłowo o krok

2021-06-07 09:59:56 (ost. akt: 2021-06-07 09:57:20)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W grupie 1 piłkarskiej klasy okręgowej rekordy śrubuje DKS Dobre Miasto, który już jakiś czas temu zapewnił sobie awans do forBET IV ligi. A w grupie 2 w stronę awansu zmierza Polonia Iłowo, która wygrała bardzo ważny mecz ze Startem Nidzica.
Nadal niepokonany lider grupy 1 odniósł właśnie swoje 25. zwycięstwo w 28. meczu rozgrywek i jest szansa, że dobije do granicy 120 goli strzelonych w tym sezonie!
W derbach powiatu bartoszyckiego arcyważne zwycięstwo odniosła w 28. kolejce walcząca o utrzymanie Łyna Sępopol, która wygrała na wyjeździe z Victorią (2:0). Jedynym zgrzytem tego spotkania był brutalny faul jednego z bartoszyckich zawodników na bramkarzu gości Krystianie Pawłowskim, który doznał w tym starciu złamania dwóch żeber.

GRUPA 1
* Vęgoria Węgorzewo – Wilczek Wilkowo 2:1 (Duda 31, Łydziński 82 - Mariusz Grabowski 34)
* Victoria Bartoszyce – Łyna Sępopol 0:2 (Kryłowicz 17, Ł. Pawłowski 60)
* MKS Jeziorany – Żagiel Piecki 1:1 (Falkowski 81 - Samsel 70)
* Jurand Barciany – Omulew Wielbark 0:4 (Kwiecień 45+1, Gut 54, Musioł 76, Raniecki 90)
* SKS Szczytno – Orlęta Rema Reszel 2:2 (Cieślik 25, Dąbrowski 85 - Romańczuk 21, Giziński 59)
* DKS Dobre Miasto – Cresovia Górowo Iławeckie 3:0 (Dalecki 22, Duda 35, Biczak 90)
* Kłobuk Mikołajki – Śniardwy Orzysz 2:4 (Zacharewicz 34, Jaworski 89 - Czaplicki 45, 63, Baran 58, Kaźmierczyk 82)

* Mecz Czarni Olecko – Rominta Gołdap przełożono na 16 czerwca.

* Zaległe z 18. kolejki: Szczytno – Czarni 2:1 (Kozicki 45+1, Dąbrowski 50 - Sutuła 7); Omulew – Wilczek 2:2 (Musioł 36, Abramczyk 59 - Mariusz Grabowski 55, 90+2).

GRUPA 1
1. DKS 78 115:21
----------------------------------
2. Orlęta 57 64:28
3. Rominta* 55 84:39
4. Śniardwy 55 73:37
5. Vęgoria 46 67:42
6. Wilczek 45 57:56
7. Czarni* 40 51:42
8. Omulew* 35 43:44
9. Żagiel 33 40:60
10. Jeziorany 33 46:76
11. Szczytno 31 34:52
12. Łyna* 30 53:65
13. Victoria 28 27:54
14. Jurand 26 40:96
----------------------------------
15. Kłobuk 25 39:76
16. Cresovia 19 30:75
* mecz zaległy

>> W grupie 2 Polonia Iłowo wygrała bardzo ważny mecz ze Startem Nidzica i jedną nogą jest już w forBET IV lidze. Sporą niespodziankę in minus sprawiła swoim kibicom Unia Susz – podopieczni trenera Jarosława Chodowca przegrali u siebie z Ewingami Zalewo 2:3, mimo że do przerwy wygrywali 2:0. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę, bo w 64. min sędzia Wojciech Gryczka (Kisielice) ukarał czerwonymi kartkami za niesportowe zachowanie Roberta Krause (Unia) i Bartosza Szymanowskiego (Ewingi).

GRUPA 2
• Polonia Iłowo – Start Nidzica 1:0 (Kwaśniewski 27)
• Radomniak Radomno – Fortuna Gągławki 7:1 (P. Lewicki 21, R. Lewicki 32, Sz. Lewicki 54, Ziółkowski 66, Bartczak 72, Górzyński 76, 84 - Krynicki 12)
• Unia Susz – Ewingi Zalewo 2:3 (Luliński 2, 42, - Gradys 54, 56, Gortatowski 58)
• Tęcza Miłomłyn – LKS Różnowo 2:1 (Bartnowski 56, Wasiak 74 - Bukowicki 90)
• Kormoran Zwierzewo – GKS Stawiguda 4:3 (Ślimak 8 sam., P. Śnieżawski 21, 65, 82 - Gorgol 32, Dekert 49, Kaczmarczyk 90)
• Orzeł Janowiec Kościelny – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:2 (Mróz 7, Czaplicki 43, Szulc 67 - Gratunik 78 sam., Radomski 89)
• Grunwald Gierzwałd – Polonia Pasłęk 3:2 (Dąbkowski 63, Kołakowski 76, Komorowski 80 - Kamiński 50, Kopycki 85)
• Płomień Turznica – Barkas Tolkmicko 3:1 (Kiljański 45 k, 65 k, Solis 75 - Rafalski 58)

• Zaległy z 18. kolejki: LKS Różnowo — Polonia Pasłęk 0:4 (Błażewicz 8, 51, Czerniewski 75, Lenart 88).

GRUPA 2
1. Polonia I. 63 79:29
----------------------------------
2. Unia 57 95:36
3. Start 57 72:34
4. Polonia P. 55 79:30
5. Ewingi 51 67:37
6. Tęcza 49 58:44
7. Drwęca 44 54:43
8. Płomień 44 69:47
9. Radomno 43 63:56
10. Kormoran 38 54:66
11. Barkas 34 50:49
12. Grunwald 33 57:69
13. Orzeł 24 44:78
14. Fortuna 19 43:105
15. Różnowo 17 28:108
16. Stawiguda 8 20:101

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD