Orlęta lidera nie zatrzymały

2021-05-31 13:00:00 (ost. akt: 2021-05-30 21:29:02)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

PIŁKARSKA KLASA OKRĘGOWA\\\ Wydarzeniem 27. kolejki w grupie 1 był sobotni mecz w Reszlu, gdzie drugie w tabeli Orlęta podejmowały pewnego już awansu lidera z Dobrego Miasta.
Zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy za sprawą gola Patryka Wiensława objęli w 8. min prowadzenie, jednak kwadrans później było już 1:1, bo do siatki reszelan trafił Rafał Witkowski. A w 56. min ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 2:1 dla DKS-u, który dzięki temu na trzy kolejki przed końcem sezonu wyprzedza Orlęta o... 19 punktów.
Kapitalną passę kontynuuje natomiast Vęgoria, która - wygrywając w Górowie Iławeckim (5:1) - właśnie zapisała na swoim koncie siódme z rzędu ligowe zwycięstwo. Ba, w tych siedmiu wygranych meczach drużyna trenera Miłosza Kołodziejczyka wypracowała łączny bilans bramkowy 25:4! Dodajmy, że we wspomnianym pojedynku z Cresovią na listę strzelców wpisali się Mateusz Duda, Daniel Łydziński, Stanisław Klein, Szymon Walaszczyk i Daniel Maliszewski.

* Orlęta Rema Reszel – DKS Dobre Miasto 1:2 (Wiensław 8 - Witkowski 22, 56)
ORLĘTA: Mielnik – Wiensław (89 Brygoła), Terlik, Adamiak, Bochno, Policha (63 Lewandowski), Sosiński (77 Jankiewicz), J. Janowski (85 Kuleszo), Romańczuk, Urbanowicz, Bogdaniuk
DKS: Dzikowski – Jamróz, Osowski (82 Francuz), Kowalski, Gut, Radzki (86 Chomej), Dalecki, Duda, Witkowski (62 Lullies), Tomasz (71 Kułakowski), Różowicz

* Cresovia Górowo Iławeckie – Vęgoria Węgorzewo 1:5 (Wierzbowski 32 - Mateusz Duda 2, Łydziński 11, Klein 26, Walaszczyk 34, Maliszewski 89)
* Rominta Gołdap – Jurand Barciany 7:1 (Mościński 1, Paszkowski 10, 66, Kułak 19, Jastrzębski 33, Biśtyga 75, Wołos 88 - Zawadzki 40)
* Śniardwy Orzysz – Czarni Olecko 2:0 (Koszycki 19, Kowalczyk 53)
* Żagiel Piecki – Kłobuk Mikołajki 2:0 (Spirydon 70, Bloch 82)
* Łyna Sępopol - MKS Jeziorany 6:2 (Ł. Pawłowski 17, 19 karny, 22, D. Gigielewicz 54, Orłowski 75, Rentkowski 90 - Błaszczyk 35 k, 87 k)
* Wilczek Wilkowo – Victoria Bartoszyce 2:1 (gole dla Wilczka: E. Dymek, Tomaszewski)
* SKS Szczytno – Omulew Wielbark 1:0 (Król 90+2)

GRUPA 1
1. DKS 75 112:21
----------------------------------
2. Orlęta 56 62:26
3. Rominta 55 84:39
4. Śniardwy 52 69:35
5. Wilczek* 44 54:52
6. Vęgoria 43 65:41
7. Czarni* 40 50:40
8. Żagiel 32 39:59
9. Jeziorany 32 45:75
10. Omulew** 31 37:42
11. Victoria 28 27:52
12. Łyna* 27 51:65
13. Szczytno* 27 30:49
14. Jurand 26 40:92
15. Kłobuk 25 37:72
16. Cresovia 19 30:72
* mecz zaległy ** 2 mecze zaległe

Trwa zacięta walka o awans do forBET IV ligi, bo do Unii i Polonii Iłowo dołączył Start Nidzica. W spotkaniu Barkas Tolkmicko — Tęcza Miłomłyn bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył grający trener 38-letni Łukasz Nadolny.

* GKS Stawiguda — Grunwald Gierzwałd 1:0 (Jagielski 18)
* Start Nidzica — Kormoran Zwierzewo 5:1 (Godlewski 11,37, Kosiński 13, Wawrzyniak 41, Rogoziński 84 - T. Śnieżawski 51)
* Barkas Tolkmicko — Tęcza Miłomłyn 3:2 (Piotrowski 23, Depka 72, Nadolny 79 - Bartkowski 18, Wasiak 59)
* Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Płomień Turznica 2:1 (Radomski 81, Umiński 90 - Sadowski 23)
* Fortuna Gągławki — Unia Susz 2:2 (Kowalewski 60, Ciarkowski 65 - Staniec 31, Laskowski 41)
* Polonia Pasłęk — Radomniak Radomno 4:0 (Kopycki 23, H. Konczewski 30, 66, M. Konczewski 75)
* Ewingi Zalewo — Orzeł Janowiec Kościelny 3:0 (Gortatowski 12, 23, Gradys 29)
* LKS Różnowo — Polonia Iłowo 0:10 (Ciesielski 5, 45, 60, Kryszczuk 20, Rogowski 42, Gorczyński 43, Zaręba 67, Szczepański 72, Grywicki 85, Kruszczyński 87)

GRUPA 2
1. Unia 60 103:33
2. Polonia Ił. 57 68:29
3. Start 57 72:33
4. Polonia P. 52 73:27
5. Ewingi 48 64:35
6. Tęcza 46 56:43
7. Drwęca 44 52:40
8. Płomień 41 66:46
9. Radomniak 40 56:55
10. Kormoran 35 50:63
11. Barkas 34 49:46
12. Grunwald 30 54:67
13. Orzeł 21 41:76
14. Fortuna 19 42:98
15. Różnowo 17 27:102
16. Stawiguda 8 17:97

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD