Orlen kończy współpracę z warszawskim klubem

2021-05-28 16:02:07 (ost. akt: 2021-05-28 16:13:56)
Atakuje Mateusz Mika

Atakuje Mateusz Mika

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W piątek do mediów dotarła informacja o wypowiedzeniu przez Orlen Paliwa umowy sponsorskiej warszawskiemu klubowi. Co dalej z Vervą Warszawa Orlen Paliwa?
Dwa lata temu klub z Warszawy przystąpił do rozgrywek pod nazwą Projekt Warszawa i pilnie poszukiwał sponsora. Swoje wsparcie zaproponowała spółka Orlen Paliwa, która została również sponsorem tytularnym. Jednym z warunków współpracy była również zmian barw i herbu, co spotkało się z niezadowoleniem kibiców.

Po dwóch latach współpraca dobiega końca. Wycofanie się głównego sponsora to bez wątpienia duży cios dla budżetu klubu, który ostatnio przedłużył kontrakty z kilkoma kluczowymi zawodnikami oraz przeprowadził interesujące transfery. Decyzja Orlenu o nieprzedłużeniu umowy sponsorskiej na kolejny sezon wynika z analizy potencjału marketingowego i biznesowego oraz czynników które wpływają na wizerunek spółki. Zakończenie współpracy pomiędzy firmą a klubem jest o tyle zaskakujące, że Verva Warszawa wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski.

Od dłuższego czasu pojawiają się plotki o przejęciu warszawskiego klubu przez Wilfredo Leona i Michała Kubiaka, jednak w tej chwili wydaje się to prawie niemożliwe. „Puls Biznesu” informuje o rozmowach prezesa zarządu klubu Bertranda Jasińskiego z ukraińskim miliarderem Ołeksandrem Herehem. „PB” donosi, że potencjalny inwersor był ostatnio w Warszawie w celu ustalenia szczegółów przejęcia klubu.

Obecnie w warszawskim klubie panuje chaos, spowodowany między innymi kończącym się okresem wypowiedzenia dotychczasowego dyrektora sportowego Piotra Gacka, którego kadencja będzie trwała do końca maja.

kg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD