Nowy piłkarz Stomilu

2021-01-21 10:36:51 (ost. akt: 2021-01-21 10:38:19)
Adrian Szczutowski

Adrian Szczutowski

Autor zdjęcia: stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn wypożyczył na półtora roku z Wisły Płock niespełna 21-letniego napastnika Adriana Szczutowskiego.
Szczutowski o miejsce w składzie Stomilu będzie rywalizował z Grzegorzem Kuświkiem. Nowy piłkarz olsztyńskiego klubu jest wychowankiem płockiej Wisły, jednak nie zdążył jeszcze zadebiutować na boiskach Ekstraklasy. Rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu do Stali Stalowa Wola, a przed rozgrywkami 2020/21 wrócił do Płocka, gdzie jednak nie wywalczył sobie miejsca w składzie. Wisła zastrzegła sobie opcją skrócenia wypożyczenia zawodnika, który jednocześnie przedłużył kontrakt z płockim klubem do końca czerwca 2023 roku.
Przypomnijmy, że niedawno na takie samo półtoraroczne wypożyczenie przyszedł do Olsztyna 20-letni defensywny pomocnik Mateusz Skrzypczak z Lecha Poznań. Z kolei z wypożyczeń do klubów niższych lig wrócili do Stomilu Jakub Mosakowski (ostatnio drugoligowi Błękitni Stargard) oraz Mateusz Jońca (Granica Kętrzyn, IV liga). Mateusz Skrzypczak. – Pracujemy jeszcze nad dwoma transferami. Liczyłem na to, że będą dopięte dużo wcześniej, ale negocjacje się przeciągają – na klubowej stronie internetowej przyznaje Grzegorz Lech, prezes „Dumy Warmii”.
W piątek drużyna trenera Adama Majewskiego rozpoczyna tygodniowy obóz przygotowawczy w Siedlcach, gdzie Biało-niebiescy mają zaplanowane sparingi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Wisłą Puławy. W drodze powrotnej zagrają też z Legią Warszawa.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.