Tylko Znicz coś uszczknął rywalowi

2019-06-03 01:40:03(ost. akt: 2019-06-03 02:02:29)
Znicz Biała Piska wywiózł remis z terenu Polonii Warszawa

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Wyjazdowy remis Znicza Biała Piska z Polonią Warszawa (2:2) to cały dorobek zespołów w Warmii i Mazur w 30. kolejce piłkarskiej III ligi. Mazur Ełk po porażce w Skierniewicach pozostał w strefie spadkowej, a tuż nad kreską jest Huragan Morąg.
* Polonia Warszawa – Znicz Biała Piska 2:2 (2:0)
1:0
– Pieczara (20), 2:0 – Sauczek (25), 2:1 – Bogdaniuk (48), 2:2 – A. Kosiński (51)
ZNICZ: Czajkowski – M. Kossyk, A. Kosiński, Maliszewski, Denert, Jambrzycki, P. Kossyk (74 Radzikowski), Guzik, Fiedorowicz (87 Sztachański), Adamiec (46 Bogdaniuk), Dymiński (65 Ruszczyk)

Znicz po raz drugi w tym sezonie zremisował z Polonią. Beniaminek wywiózł punkt ze stolicy, choć przed przerwą stracił dwa gole i naprawdę nie dawał żadnych podstaw do myślenia o optymistycznym końcu rywalizacji z byłym mistrzem Polski.

– W przerwie było gorąco w szatni, bo w pierwszej połowie nie pokazaliśmy charakteru naszej drużyny. Nie podjęliśmy walki z Polonią, pozwoliliśmy im na bardzo dużo, a trener Krzysztof Chrobak mówił po meczu, że była to jedna z najlepszych połówek w ich wykonaniu w tym sezonie – mówi Ryszard Borkowski, trener Znicza. – W drugiej połowie z kolei naszą postawę docenili nawet kibice gospodarzy, nagradzając nas brawami po ostatnim gwizdku sędziego. To miłe przeżycie i piękna nagroda za ciężką pracę, którą wykonujemy.

W sobotę Znicz zmierzy się na swoim boisku z Pelikanem Łowicz (godz. 17).

* Unia Skierniewice – Mazur Ełk 2:0 (0:0)
1:0
– Stępień (77) 2:0 – Bojańczyk (82)
MAZUR: Danowski – Żęgota, Kalicki, Molski, Berezowski, Jagłowski (70 D. Kalinowski), Łapiński, Gużewski, Famulak (70 Krupiński), Zieniewicz (85 Ryszkiewicz), R. Kalinowski (70 Radaszkiewicz)

Unia przerwała znakomitą serię Mazura, który wygrał na wyjazdach aż cztery mecze z rzędu. Skierniewiczanie rozstrzygnęli losy meczu w ostatnim kwadransie gry.
Następne spotkanie Mazur rozegra już w piątkowe popołudnie: ełczanie przychylili się do prośby Sokoła Aleksandrów Łódzki, aby mecz 31. kolejki rozegrać dzień wcześniej niż planowano. Pojedynek z wiceliderem – w piątek o g. 17 w Ełku.

* Sokół Aleksandrów Łódzki – Kaczkan Huragan Morąg 3:1 (1:1)
1:0
– Miller (15), 1:1 – Śledź (22), 2:1 – Kaczmarek (51 karny), 3:1 – Kasperkiewicz (66)
HURAGAN: Lawrenc – Boczko, Paliwoda, Biedrzycki (69 Januszkiewicz), Mroczkowski, Bogdański, Grzybowski, Łysiak, Tomasz (86 Maciążek), Śledź, Bartkowski

Kaczkan Huragan nie zdołał zapunktować na boisku wicelidera, ale wobec porażki Mazura utrzymał się nad strefą spadkową. Morążanie podnieśli się jednak po wpadce przed tygodniem, gdy ulegli u siebie aż 1:5 Unii Skierniewice. W pierwszej połowie toczyli wyrównany bój z Sokołem, a dobrą grę udokumentowali bardzo ładną bramką.

W sobotę Kaczkan Huragan rozegra u siebie arcyważne spotkanie z Ruchem Wysokie Mazowieckie (g. 17).

* Pelikan Łowicz – Sokół Ostróda 2:1 (1:0)
1:0
– Kowalczyk (6), 1:1 – Pietkiewicz (48), 2:1 – Szczepański (69)
SOKÓŁ: Bartkowiak – Wojciechowski, Paczkowski, Stryjewski (55 Otręba), Wenglorz, Wasiak, Pietkiewicz, Łyszyk, Ziółkowski, Mikołajczyk, Wojewoda

Trener Jarosław Kotas konsekwentnie stawia na młodzież: w niedzielnym meczu od pierwszej minuty zagrali m.in. 17-letni Dominik Wasiak, 19-latkowie Filip Wojewoda, Piotr Ziółkowski i Dawid Pietkiewicz oraz będący młodzieżowcami Maciej Mikołajczyk i Michał Bartkowiak.

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz Sokoła w 31. kolejce: do Ostródy zawita Olimpia Zambrów, która wiosną spisuje się bardzo dobrze, a w jej szeregach bryluje Kamil Zalewski, najskuteczniejszy zawodnik ligi w tej rundzie, który ma za sobą sezon spędzony w... Sokole.

Dużo więcej o "naszych" meczach 30. kolejki III ligi - w poniedziałkowej "Gazecie Sportowej".

* Inne mecze 30. kolejki: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa 6:1, Ursus Warszawa – Victoria Sulejówek 1:2, Broń Radom – ŁKS Łomża 1:0, Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 3:2, Ruch Wysokie Mazowieckie – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1.
Zaległe spotkanie 19. kolejki: Polonia – Legia II 3:1.