Dwaj mocni przeciwnicy

2016-03-11 11:57:01(ost. akt: 2016-03-11 09:58:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Na boiska wracają trzecioligowcy, wśród których główne role powinny odegrać Olimpia Elbląg i MKS Ełk.
@tekst glowny:W sobotę po 112 dniach przerwy na boiska powrócą trzecioligowi piłkarze. Ale nie wszyscy, bo decyzją zarządu klubu z rozgrywek wycofała się Olimpia Olsztynek, która została przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli, a wszyscy kolejni rywale zostaną „poczęstowani” walkowerem; jako pierwszy z prezentu skorzysta MKS Korsze.

Warto przypomnieć, że po tym sezonie wejdzie w życie reforma III ligi, czyli że będą cztery grupy (zamiast ośmiu), a warmińsko-mazursko-podlaska połączy się z łódzko-mazowiecką. To z kolei implikuje system awansów i spadków; wariantów końcowych jest sporo, ale bazowy jest jeden —w wersji podstawowej w nowej III lidze zagra osiem czołowych zespołów z ligi obejmującej aktualnie Warmię i Mazury oraz Podlasie.

Biorąc pod uwagę układ sił oraz przebieg rywalizacji jesienią, walkę o mistrzostwo III ligi oraz o późniejszy awans do II ligi poprzez baraże (rywalem będzie mistrz grupy lubelsko-podkarpackiej, na dziś Motor Lublin) powinny rozstrzygnąć między sobą Olimpia Elbląg i MKS Ełk.

Siłą obu ekip powinna być stabilność składu, choć do zespołów dołączyli także wartościowi piłkarze — Olimpię zasilili Paweł Kowalczyk (obrońca, jesienią Olimpia Grudziądz) oraz pomocnik Michał Pietroń (jesienią... MKS Ełk), z kolei w Ełku zakotwiczył m.in. napastnik Tomasz Tuttas (poprzednio Znicz Biała Piska), a wartością dodaną samą w sobie jest pozostanie w klubie Patryka Gondka i Kamila Jackiewicza.

Na dzień dobry lidera czeka trudna przeprawa z rezerwami Jagiellonii w Białymstoku — „Jaga” mecz w Ekstraklasie gra w sobotę u siebie, zatem zapewne w niedzielę trener Probierz deleguje na boisko piłkarzy z szerokiej kadry.

Wydaje się, że ostatniego słowa nie powiedziały także inne czołowe zespoły ligi — piłkarze Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie zapowiadają, że wiosną będą grać tak, jakby „wszyscy się urodzili w Nowym Mieście Lubawskim”, Kaczkan Huragan znakomicie spisywał się w sparingach, z kolei Sokół ma zrobić postęp pod kierunkiem trenera Tomasza Sokołowskiego oraz koordynującego szkolenie w klubie Bogusława „Bobo” Kaczmarka.

• 20. kolejka, sobota: MKS Ełk — Wasilków (g. 13), Finishparkiet Nowe Miasto Lub. — GKS Wikielec (14), Warmia Grajewo — Wissa Szczuczyn (15), Granica Kętrzyn — Kaczkan Huragan Morąg, Concordia Elbląg — Znicz Biała Piska, Start Działdowo — Rominta Gołdap (wszystkie o 15.30); niedziela: Jagiellonia II Białystok — Olimpia Elbląg (13), ŁKS Łomża — Sokół Ostróda (14), Olimpia Olsztynek — MKS Korsze 0:3 (vo).

zib