Grbić powołał kadrę siatkarzy

2024-04-12 16:47:41(ost. akt: 2024-04-12 16:50:52)
Szymon Jakubiszak

Szymon Jakubiszak

Autor zdjęcia: Indykpol AZS Olsztyn/Facebook

Wśród 30 siatkarzy powołanych przez trenera reprezentacji Polski Nikolę Grbica do szerokiej kadry na sezon olimpijski 2024, znaleźli się Szymon Jakubiszak i Kuba Hawryluk z Indykpolu AZS Olsztyn!
W szerokim składzie znaleźli się wszyscy "etatowi" kadrowicze ostatnich lat, m.in. Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk czy Paweł Zatorski.

Trener Grbic powołał także notujących słaby sezon klubowy zawodników Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle - Bartosza Bednorza, Marcina Janusza, Łukasza Kaczmarka oraz Aleksandra Śliwkę.

Zaskoczeniem może być natomiast brak mistrza świata z 2018 roku, przyjmującego Bartosza Kwolka, który jest liderem walczącego o medal ekstraklasy siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie.

W kadrze znalazło się natomiast dwóch debiutantów: środkowi Łukasz Usowicz z GKS Katowice i Szymon Jakubiszak z Indykpolu AZS Olsztyn oraz atakujący Bartosz Gomułka z Enei Czarnych Radom.

Spośród 30 powołanych zawodników szkoleniowiec wybierze grupę, która rozpocznie pracę na pierwszym zgrupowaniu. Grbic zaznaczył jednak, że nie wyklucza zmian w kadrze w trakcie trwania sezonu.

Biało-czerwoni rozpoczną sezon 15 maja meczem towarzyskim w Katowicach z reprezentacją Niemiec. Zmagania w Lidze Narodów, w której będą bronić tytułu wywalczonego rok temu, rozpoczną siedem dni później. Najważniejszą imprezą, która ich czeka w tym roku, są jednak igrzyska olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Szeroka kadra reprezentacji Polski siatkarzy na sezon 2024:

rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz;

przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Gierżot, Wilfredo Leon, Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka;

środkowi: Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Szymon Jakubiszak, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Łukasz Usowicz;

atakujący: Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn, Dawid Dulski, Bartosz Gomułka, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;

libero: Kuba Hawryluk, Jakub Popiwczak, Kamil Szymura, Paweł Zatorski.(