Sportowcy zachęcali do czytania

2019-06-13 08:44:05 (ost. akt: 2019-06-13 08:45:37)

Autor zdjęcia: Kultura Sepopol

W Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu odbyły się ostatnie spotkania z cyklu XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wszystko pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
Tym razem młodej publiczności zaprezentowali się członkowie bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate filia Sępopol oraz zawodnicy i prezes Klubu Sportowego Łyna Sępopol. O projekcie pisaliśmy wcześniej. Do domu kultury w Sępopolu przyjeżdżali sportowcy z powiatu bartoszyckiego i przybliżali dzieciom z Zespołu Szkół w Sępopolu postać Mikołajka z książki René Goscinny’ego.

Wcześniej w domu kultury gościł Marek Makarewicz, pięciokrotny mistrz świata w trójboju siłowym oraz Adam Binięda, utytułowany pilot rajdowy.

Ideą Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest pokazanie dzieciom i młodzieży, jak połączyć czytanie i zdrową rywalizację sportową.

– Mistrzowie sportu są wzorem młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży i zachętą, żeby dbać o swój wszechstronny rozwój, nie tylko fizyczny – podsumowała Magdalena Gutkowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu.

Damian Dryswiat


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MGOKSEPOPOL

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5