W Sępopolu kolejny projekt dla gimnazjalistów dobiega końca!
2018-07-03 11:57:56(ost. akt: 2018-07-03 12:07:36)
W Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu dobiega końca realizacja projektu pn. „Aktywny w Gimnazjum – przedsiębiorczy w życiu”. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W okresie od 1 stycznia 2017 r. do 30 czerwca 2018 r. wsparciem projektowym w formie różnorodnych zajęć objęto łącznie 94 uczniów gimnazjum. Większość z nich uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych z zastosowaniem metody eksperymentu (przyrodnicze, matematyczne i językowe).
W ramach projektu odbywały się także warsztaty i konsultacje indywidualne w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego i matematyki oraz zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.
Ponadto 19 nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu ukończyło szkolenia w zakresie nauczania metodą eksperymentu, TIK oraz aktywizujących metod nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Szkoła uzyskała nową, pięknie wyposażoną pracownię biologiczno-chemiczno-fizyczną. Dwie inne pracownie, przyrodniczą i matematyczną, odremontowano i również doposażono w nowe stoliki i krzesła.
Uczestnicy projektu korzystali z zakupionych nowoczesnych pomocy edukacyjnych takich jak: tablice interaktywne, notebooki, tablety, projektory multimedialne, wizualizery, aparat cyfrowy, mikroskopy z kamerami, dygestorium, zestawy laboratoryjne, modele, plansze, globusy podświetlane, gry edukacyjne, specjalistyczne pakiety multimedialne itp.
Wykonywali pod okiem opiekunów wiele ciekawych eksperymentów i badań laboratoryjnych, uczestniczyli w Pokazach Naukowych, Pikniku Młodych Naukowców, 5-dniowej Zielonej Szkole w Kulce, wycieczce na zajęcia na UWM w Olsztynie, wycieczce do Gdyni (CN „Eksperyment”, Oceanarium, Muzeum Emigracji), 6 wycieczkach zawodoznawczych do szkół ponadgimnazjalnych w Olsztynie i Bartoszycach oraz bartoszyckich zakładów pracy.
Korzystając z nowoczesnego sprzętu projektowego na bieżąco tworzyli e-kronikę, dokumentującą przebieg projektu. Pracując i bawiąc się jednocześnie zdobywali nowe umiejętności i kompetencje.
Ponadto uczestnicy projektu uzyskujący najwyższe wyniki w nauce oraz laureaci konkursów i olimpiad uzyskali wsparcie na swój rozwój edukacyjny w formie stypendium naukowego (max. 1000 zł). Uczestnicy najlepszych zespołów projektowych z najwyższą frekwencją na zajęciach (100-90%) otrzymali nagrody: powerbanki i słuchawki. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział w projekcie.
Mamy nadzieję, że zgodnie z nazwą projektu, aktywność w życiu szkolnym zaowocuje przedsiębiorczością w dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie naszego gimnazjum mogą być dumni, że mieli i mają możliwość uczyć się w szkole tak dobrze wyposażonej w nowoczesne pomoce edukacyjne, pod opieką bardzo dobrej kadry pedagogicznej.
Jako zespół projektowy dziękujemy wszystkim uczestnikom i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do realizacji tego projektu.
Czytaj e-wydanie
">kliknij
![](https://m.wm.pl/gofiles/TGBA_01.jpg)
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UMSEPOPOL
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez![FB](/i/icons/fb.png)