Konkurs „Piskie Przygody Przedsiębiorczej Lokatki”

2022-06-21 07:21:45(ost. akt: 2022-06-21 07:58:02)
 I Gminny Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości „Piskie Przygody Przedsiębiorczej Lokatki” odbył się w SP Nr 2 w Piszu

I Gminny Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości „Piskie Przygody Przedsiębiorczej Lokatki” odbył się w SP Nr 2 w Piszu

Autor zdjęcia: Emil Bagiński

W środę, 15 czerwca, w Szkole Podstawowej Nr 2 im.Henryka Sienkiewicza w Piszu odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości „Piskie Przygody Przedsiębiorczej Lokatki”. Patronat nad konkursem objął Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza.
W konkursie, który podzielony był na dwa etapy, wzięły udział trzyosobowe drużyny z klas czwartych, reprezentujące piskie szkoły podstawowe.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu mieli za zadanie wypełniać test zawierający pytania dotyczące pojęć z podstaw ekonomii i bankowości, ekologii, zdrowego trybu życia oraz bezpieczeństwa. W drugim natomiast zespoły musiały wcielić się w rolę pracowników biura podróży, których zadaniem było przygotowanie kalkulacji kosztów wycieczki oraz zachęcenie jury do wyboru ich oferty.

Test i zadanie opracowane zostały przez zespół powołany przez Bank PKO BP Oddział 1w Piszu i dostarczone do szkoły w zamkniętych kopertach w dniu konkursu.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników przez jury, uczestnicy wzięli udział w pokazie sztuczek magicznych przygotowanych przez Michała Alickiego ucznia kl. 8a oraz z mini sesji zdjęciowej z żyrafką Lokatką.

Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Dąbrowska – dyrektor Banku PKO BP Oddział 1 w Piszu, Małgorzata Waszkiewicz – koordynator SKO w Banku PKO BP Oddział 1 w Piszu, Elżbieta Żywczyk – redaktor naczelna Gazety Piskiej i Sylwia Krześniewska – pracownik Urzędu Miejskiego w Piszu, po burzliwej naradzie postanowiła przyznać:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Piszu
III miejsce – Zespół Szkół Katolickich w Piszu

oraz dwa wyróżnienia, które otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu i Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!— mówią organizatorzy konkursu.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5