Podsumowanie akcji #czystyPisz. Zebraliśmy blisko 3 tony śmieci!

2021-06-10 06:02:25 (ost. akt: 2021-06-10 06:11:11)

Autor zdjęcia: UM Pisz

Brawo! Jesteście Wielcy! Niech inni biorą z Was przykład! Można byłoby jeszcze wiele ciepłych słów skierować w kierunku uczestników akcji #czystyPisz.
Młodzi i starsi, uczniowie oraz nauczyciele, sołectwa, stowarzyszenia, wreszcie (nie)zwykli mieszkańcy połączyli swe siły, aby oczyścić nasze piękne miasto, a także niemniej uroczą gminę z zalegających śmieci.

Używając młodzieżowego słownictwa piszanie „wymiatali” tam, gdzie tylko mogli. Dzięki wspólnemu wysiłkowi brudne dotąd miejsca, zmieniały swe oblicze, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Worki wypełniały się w mgnieniu oka. Trafiały do nich różnorodne odpady – od pustych butelek, puszek pod napojach, kartonów, zużytych baterii aż po opony samochodowe i gruz.

Tym samym piękniały lasy, nabrzeża, miejsca wypoczynku, tereny zielone i inne urocze zakątki urokliwej krainy, w której żyjemy. Nieocenioną pomocą wykazał się Piski Dom Kultury, na którego barkach w dużej mierze spoczywał odbiór zebranych odpadów.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji nasza gmina została oczyszczona z 1320 kg odpadów niesegregowanych, 800 kg odpadów ze szkła oraz 720 kg odpadów z plastiku. W sumie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piszu odebrało blisko 3 tony nieczystości.

Wszystkim chętnym do udziału w akcji wspólnego sprzątania Urząd Miejski w Piszu zapewniał worki do zbierania odpadów, rękawiczki ochronne. Dodatkowo uczestnicy otrzymywali koszulki z logiem #czystyPisz.

Inicjatywa miała nie tylko przysłużyć się naszej najbliższej okolicy, lecz całym Mazurom. Zaśmiecona Kraina Wielkich Jezior Mazurskich traci swój urok, dlatego kampania #czystyPisz ma uwrażliwić turystów oraz mieszkańców na skalę problemu. A ten niestety z każdym rokiem jest coraz większy. Ten negatywny trend może zmienić zmiana postaw każdego z nas. Poprzez troskę o ekologię dajmy dobry przykład do naśladowania innym. Liczymy, że dbałość o środowisko naturalne wejdzie nam wszystkim w krew. W efekcie akcję #czystyPisz będziemy kontynuować w swoim najbliższym otoczeniu – domu, posesji, osiedlu, ulicy, czy też Sołectwie.

Galerię zdjęć z akcji #czystyPisz znajdą Państwo klikając w poniższe linki:
• https://www.pisz.pl/pl/szczegoly-aktualnosci/324
• https://www.pisz.pl/pl/szczegoly-aktualnosci/301
• https://www.pisz.pl/pl/szczegoly-aktualnosci/278
• https://www.pisz.pl/pl/szczegoly-aktualnosci/255

UM Pisz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5