Protest przed biurem parlamentarzystów PiS w Ostródzie

2020-10-23 11:32:35(ost. akt: 2020-10-23 11:42:08)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Dziś odbędzie się protest pod biurem poselsko - senatorskim Prawa i Sprawiedliwości w Ostródzie. — Partia rządząca rękami Trybunału Konstytucyjnego zafundowała nam pogrzeb Praw Kobiet. Naszych praw, praw naszych córek, przyjaciółek, koleżanek — czytamy w apelu organizatorów.
Do symbolicznego protestu w czasie pandemii, przez zapalenie zniczy, zachęcają organizatorzy. W ich apelu w mediach społecznościowych czytamy:

Nie wiemy ile dziewczyn i kobiet w jest dziś wściekłych w Ostródzie po wczorajszym wyroku TK, ale jesteśmy pewne, że nie jesteśmy same.
Partia rządząca rękami Trybunału Konstytucyjnego zafundowała nam pogrzeb Praw Kobiet. Naszych praw, praw naszych córek, przyjaciółek, koleżanek.

Zakaz aborcji ze względu na ciężkie uszkodzenia płodu przyniesie tragedię i cierpienie tysięcy matek, dzieci, rodzin. W praktyce ograniczy też dostęp do badań prenatalnych, a tym samym do bezpiecznego prowadzenia trudnych ciąż. Już i tak było o te badania coraz trudniej.

Bezpośrednio odpowiedzialnymi za to co się stało posłowie wnioskodawcy PiS (w tym z naszego województwa) i pełen skład TK.

Dlatego DZIŚ o godzinie 18:00 przyjdziemy na ulicę Jana Pawła III 3, pod biuro poselsko - senatorskie Prawa i Sprawiedliwości w Ostródzie, gdzie symbolicznie zapalimy znicze. Dołączcie do nas.

Nie będziemy przemawiać. Nie będziemy się gromadzić. Jest pandemia, ale to nie znaczy, że będziemy bierne.
Jeśli nie możesz przyjść zapal o 18:00 symboliczne światełko w oknie.
Jeśli możesz być dziś z nami prosimy o zakrycie ust i nosa, oraz trzymanie dwumetrowego dystansu - zadbajmy o siebie i innych w ten trudny czas.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. anna #2991607 | 10.10.*.* 24 paź 2020 19:10

  Czy to nie w tym woj, tylu głosowało na pis w tym wasi partnerzy ,to czego teraz chcecie. Ten staruch dobrał się również do waszego elektotatu, to teraz ryczcie i rodzić na rozkaz enucha.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ojciec #2990508 | 81.190.*.* 23 paź 2020 11:57

  a od której godziny pod siedziba można zapalać znicze w Olsztynie np. pod biurem Zarządu PIS ???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5