Obchody setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II

2020-05-18 09:40:12 (ost. akt: 2020-05-18 09:49:03)

Autor zdjęcia: Archiwum

Przez cały dzień w Ostródzie trwać będą obchody setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II.
Centrum Kultury w Ostródzie zaprasza na ulicę Jana Pawła II w dniu 18 maja 2020, gdzie o każdej pełnej godzinie wysłuchać będzie można m.in. pieśni „Barka” w wykonaniu Kapeli Góralskiej HORA oraz fragmentów homilii Papieża Polaka.

Od 18 maja w Galerii Sztuki na zamku, gdzie swoją kolekcję numizmatów, znaczków, medali i innych pamiątek związanych z osobą Jana Pawła II, prezentuje kolekcjoner Michał Majkowski.

Relację na żywo z obchodów będzie też można obejrzeć o godz. 12 na FB Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie, która nosi imię Jana Pawła II.

Papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy w Watykanie wspominał Jana Pawła II. - Jutro o godz. 7 rano odprawię transmitowaną na cały świat mszę świętą przy ołtarzu, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki - zapowiedział papież Franciszek.

O godzinie 21:37, czyli w godzinie śmierci papieża Polaka, Franciszek ma wygłosić przemówienie, które będzie transmitowane m.in. na kanałach YouTube.

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (18 maja) wydaniu m.in.


Przepisy są ważniejsze od ludzi
Dramat 89-letniej Teresy Balcerzak z Olsztyna. Dwa miesiące temu zmarł jej maż. Kobieta z demencją i na wózku inwalidzkim musiała pojechać do banku, żeby jej syn mógł opłacać jej rachunki. Dlaczego? Bo, takie są przepisy.

Marta TrawczyńskaBędą pozwy o odszkodowanie
Jest już pierwszy pozew o odszkodowanie od Skarbu Państwa za straty spowodowane w wyniku zamrożenia gospodarki. Coraz więcej przedsiębiorców rozważa taką drogę, bo wyniku obostrzeń rząd wpędził ich w tarapaty finansowe.

Zadawajcie nam mniej lekcji
Nie mamy na nic czasu, tylko lekcje - skarżą się uczniowie. Mają więcej pracy niż przed pandemią, dlatego przewodniczący młodzieżowych rad miast z całej Polski apelują o to, by mniej zadawać. Do apelu przyłączyła się rada z Iławy.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5