Ostródzki wyciąg nart wodnych zamknięty do końca sezonu

2019-08-30 12:12:15(ost. akt: 2019-08-30 12:16:09)
W tym roku na ostródzkim wyciągu wodnym nie zobaczymy już takich ewolucji

W tym roku na ostródzkim wyciągu wodnym nie zobaczymy już takich ewolucji

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

W tym roku amatorzy nart wodnych nie skorzystają już z uroków ostródzkiego wyciągu. Wszystko z powodu poważnej awarii technicznej jednej z części. Czas oczekiwania na serwis i koszt naprawy spowodowały, że do końca sezonu wyciąg będzie zamknięty.
Przez kilka dni Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji próbowało naprawić usterkę na wyciągu nart wodnych i przywrócić go do stanu używalności, żeby jeszcze przez kilka tygodni narciarze mogli dobrze bawić się na Jeziorze Drwęckim. Tymczasem okazało się, że awaria jest wiele poważniejsza niż wstępnie przewidywano.

- Niestety w miejsce uszkodzonego urządzenia trzeba zamontować oryginalne, które musi dojechać do nas z Niemiec – mówi Tadeusz Czyczel, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które administruje wyciągiem. - Serwis możliwy jest najwcześniej za dwa tygodnie, ponadto jest bardzo kosztowny, ponieważ to około 40 tysięcy złotych. A niedługo sezon na wyciągu dobiegnie końca, dlatego z powodu awarii podjęliśmy decyzję, że w tym sezonie obiekt zostanie wyłączony z użytku.

Posiadaczy karnetów sezonowych oraz osoby, które nie zrealizowały zakupionych voucherów prosimy o osobisty kontakt z OCSiR.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5