Trochę sypnęło śniegiem, ale na lokalnych drogach kierowcy jeżdżą ostrożnie

2019-01-08 09:24:45(ost. akt: 2019-01-08 09:40:24)
Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i uważajcie na rowerzystów, bo w tych warunkach też jeżdżą

Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i uważajcie na rowerzystów, bo w tych warunkach też jeżdżą

Autor zdjęcia: Internauta

Od kilku godzin w regionie utrzymują się opady śniegu. Ale, jak informują strażacy, póki co na drogach powiatu ostródzkiego kierowcy jeżdżą ostrożnie. Poważniejsze zdarzenie drogowe strażacy obsługiwali w poniedziałkowy wieczór w okolicach Brzeźna Mazurskiego.
Drogowcy rzucili wszystkie swoje siły na drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe oraz ulice Ostródy. Jednak na razie opady śniegu nie odpuszczają i większość dróg w regionie jest biała. Na szczęście w takich warunkach kierowcy starają się zachować zdrowy rozsądek i zdejmują nogę z gazu.

- Dzisiaj od rana na razie nie wyjeżdżaliśmy do żadnych działań na drogach - powiedział Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. - Jedynie w poniedziałek nasze jednostki wyjeżdżały w poniedziałek do zdarzenia drogowego w okolicach Brzeźna Mazurskiego w gminie Dąbrówno.

Radzimy jednak wszystkim zachować szczególną ostrożność, bo mimo działań drogowców, warunki na naszych drogach cały czas są trudne. Radzimy też uważać na rowerzystów, bo i tacy w tę śnieżną aurę się zdarzają na drogach.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5