Zakon Kawalerów Maltańskich zaprosił rodziny na opłatek [ZDJĘCIA]

2017-12-20 18:52:24(ost. akt: 2017-12-20 19:07:56)
Opłatek Maltański

Olsztyn-Opłatek maltański z Fundacją Przyszłość dla Dzieci w Hotelu Wileńskim

Opłatek Maltański Olsztyn-Opłatek maltański z Fundacją Przyszłość dla Dzieci w Hotelu Wileńskim

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kolędy, prezenty i poczęstunek złożyły się na spotkanie pod hasłem Opłatek Maltański. Wzięli w nim udział podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Igor ma 9 lat. Mieszka z mamą w Bogaczewie. Pod choinkę chce dostać supertelefon. Igor choruje na autoimmunologiczne zapalenie wątroby oraz wrzodziejące jelito grube. Jest podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Fundacja finansuje nam zakup drogich leków — powiedziała mama Igora.

Chłopiec był gościem Opłatka Maltańskiego. Zorganizował go Zakon Kawalerów Maltańskich. W grudniu w Polsce w podobnych spotkaniach weźmie udział blisko 3,5 tys. osób. — Jesteśmy wdzięczni maltańczykom za zaproszenie blisko 30 naszych podopiecznych wraz z rodzicami i ufundowanie im paczek — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją. — Dzieci dostaną słodycze i zabawki, rodzice produkty spożywcze. Dzięki tym prezentom święta w ich domach na pewno będą przyjemniejsze.

W naszym regionie ZKM prowadzi w Barczewie powiatowy szpital pomocy maltańskiej dla przewlekle chorych, a w Szyldaku dom pomocy społecznej, w którym przybywają osoby niepełnosprawne. — W Barczewie mamy 77 łóżek, w Szyldaku 116 miejsc — powiedziała nam Edyta Skolmowska, dyrektorka barczewskiego szpitala. — W Olsztynie opłatek zorganizowaliśmy już po raz czwarty.

Opłatek pobłogosławił abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. — Jezus mówił nam, jak patrzeć na bliźniego i jak mu pomagać — mówił. — To z nauki Chrystusa powstają takie dzieła jak Zakon Maltański. Dobrzy ludzie są wśród nas.

Zebrani usłyszeli też krótki koncert kolęd w wykonaniu wokalistów oraz instrumentalistów — uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie.
MZG


Opłatek Maltański

Olsztyn-Opłatek maltański z Fundacją Przyszłość dla Dzieci w Hotelu Wileńskim

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5