Mamy swojego ministra. Ireneusz Nalazek pomoże pokierować polskim sportem

2024-02-07 22:42:44(ost. akt: 2024-02-07 22:52:08)
Ireneusz Nalazek (z prawej) odbierający nominację z rąk ministra sportu Sławomira Nitrasa

Ireneusz Nalazek (z prawej) odbierający nominację z rąk ministra sportu Sławomira Nitrasa

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Zgodnie z zapowiedziami wiceministrem sportu został Ireneusz Nalazek, znakomity ongiś siatkarz, od lat związany z Olsztynem oraz sportem na Warmii i Mazurach.
Urodzony w 1961 roku Ireneusz Nalazek w latach 80. ubiegłego wieku był jednym z najlepszych w kraju siatkarzy. W polskiej ekstraklasie zadebiutował jeszcze jako nastolatek w 1980 roku, a już rok później, występując z orłem na piersi, zdobył srebrny medal mistrzostw Europy! W latach 1982-1985 Ireneusz Nalazek, reprezentując barwy olsztyńskiego AZS-u, zdobył trzy medale mistrzostw Polski. Jako „azetesiak” wywalczył również Puchar Polski w sezonie 1988/1989. Później, śladem najlepszych polskich siatkarzy, wyjechał na Zachód, grając w Belgii i Niemczech.

Po zejściu z parkietu i zawieszeniu siatkarskich butów na hak Ireneusz Nalazek, który mówi, że w głębi serca za zawsze pozostanie sportowcem, spróbował swoich sił w polityce, zostając radnym Miasta Olsztyna z ramienia Lewicy. Przygoda z miejską polityką w przypadku nowo powołanego ministra trwała w latach 1998-2006. W tym czasie Ireneusz Nalazek był Zarządzie Miasta oraz pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów.

W ostatnich latach w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie odpowiadał za promocję oraz współorganizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych.
– Praca w randze wiceministra na rzecz polskiego sportu to olbrzymi zaszczyt, ale też odpowiedzialność. Wierzę, że podołam temu zadaniu – mówi Ireneusz Nalazek, który w niedawnej rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” podkreślał, że: „bez wiary w sukces nie sposób go osiągnąć”.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5