Żelazne i Złote Gody w gminie Kowale Oleckie

2022-06-02 09:16:18(ost. akt: 2022-06-06 21:57:57)

Autor zdjęcia: Archiwum USC Kowale Oleckie

Jedenaście par małżeńskich z gminy Kowale Oleckie otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ceremonia wręczenia medali odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kowalach Oleckich.
Odznaczeniami uhonorowani zostali:
Helena i Józef Ratuszni, Lilia Sabina i Ryszard Biernaccy, Danuta Agata i Henryk Ciszewscy, Teresa i Jan Fiertkowie, Renata Leokadia i Marian Antoni Kondraccy, Anastazja i Mirosław Stanisław Pietruszewscy, Helena i Stanisław Skarżyńscy, Halina i Aleksander Henryk Świerzbinowie, Jadwiga i Tadeusz Święccy, Helena i Witold Walendowie oraz Anna i Czesław Zaniewscy.
Państwo Helena i Józef Ratuszni obchodzili jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego, zaś pozostałe pary świętowały 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.


Uroczystego odznaczenia jubilatów dokonali: wójt Krzysztof Locman, przewodnicząca Rady Gminy Teresa Truchan, sekretarz Teresa Kołodzińska-Sieńko oraz kierownik USC Jolanta Guziewska. Wójt oraz przewodnicząca Rady Gminy pogratulowali parom tak imponującego stażu i życzyli im jeszcze wielu jubileuszów pożycia małżeńskiego.

Nie kryjąc wzruszenia, pary małżeńskie dzieliły się swoimi przeżyciami i wspomnieniami ze wspólnie spędzonych lat. Jubilaci opowiedzieli o okolicznościach, w jaki się poznali, a także o wypracowanej przez siebie recepcie na zgodny i udany związek.

USC Kowale Oleckie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5