Kierujący miał blisko 3 promile, uszkodził radiowóz, znieważył policjanta

2022-07-27 16:00:00(ost. akt: 2022-07-27 14:41:00)

Autor zdjęcia: mat. policji

41-letni mieszkaniec gminy Kozłowo odpowie za wywieranie wpływu na czynności służbowe, znieważenie policjanta, zniszczenie radiowozu i kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
W lipcu na ul. Olsztyńskiej w Nidzicy, dzielnicowy podjął interwencję wobec nietrzeźwego motorowerzysty. Kierujący jednośladem nie krył swojego niezadowolenia z tego faktu, używał słów wulgarnych był agresywny, groził pobiciem i znieważył policjanta podejmującego wobec niego czynności.

Z uwagi na swoje zachowanie 41-latek został zatrzymany, doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy i osadzony w policyjnej celi.

Z przeprowadzonego badania stanu trzeźwości wynikało, że w jego organizmie krążyło blisko 3 promile alkoholu. Ponadto, mężczyzna w trakcie interwencji uszkodził radiowóz policyjny wybijając głową szybę.

Mieszkaniec gminy Kozłowo przyznał się do zarzucanych mu czynów i usłyszał zarzut wywierania wpływu na czynności służbowe, znieważenia policjanta, uszkodzenia radiowozu policyjnego oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
policja

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5