Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach.

2022-05-25 10:00:00(ost. akt: 2022-05-24 19:32:58)

Autor zdjęcia: Nadesłane: Gmina Janowiec Kościelny

W Ostródzkim Amfiteatrze odbyło się Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach.
W wydarzeniu, na zaproszenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, uczestniczyła grupa sołtysów z gminy Janowiec Kościelny wraz z Wójtem Piotrem Rakoczym i Przewodniczącą Rady Gminy Marianną Malinowską.

Podczas spotkania 100 sołtysów z Warmii i Mazur zostało wyróżnionych przez Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności.
Wyróżnienie otrzymał również sołtys sołectwa Kołaki Jan Wylamowski.

W programie znalazła się także prezentacja stoisk wystawienniczych, panel dyskusyjny „Sołtys – Animator, Aktywny Lider Rozwoju Lokalnego” i podsumowanie konkursu na najciekawsze inicjatywy sołeckie. Wydarzenie zorganizowano, aby okazać wdzięczność i szacunek sołtysom za ich pracę oraz zwrócić uwagę społeczeństwa na ich rolę w polskiej wsi.

Spotkanie zwieńczył koncert Michała Wiśniewskiego.

Organizatorem Samorządowego Forum Sołtysów 2022 był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, natomiast partnerami – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Sołtysów


Gmina Janowiec Kościelny


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5