Kawa i ciasto z Mirkiem, a potem przejażdżka Frankiem. Weź udział w licytacji dla Marcelka

2023-09-17 11:04:59(ost. akt: 2023-09-17 11:58:05)

Autor zdjęcia: .

Historia małego Marcelka porusza. Ten uroczy chłopiec i jego rodzina, każdego dnia muszą dźwigać ciężar nieuleczalnej choroby. W tej trudnej i wyboistej życiowej drodze można im pomóc.
Każda matka marzy o tym, aby jej dziecko urodziło się zdrowe i miało możliwość samodzielnie prowadzić swoje życie. Niestety, dla Moniki Herman i jej syna Marcela to marzenie jest niemożliwe do osiągnięcia. Jednak z naszą pomocą może być odrobinę łatwiej, możemy przyczynić się do poprawy ich życia.

Marcel jest uroczym i pogodnym chłopcem, ale na co dzień musi zmagać się z wieloma trudnościami. Jest przy nim kochająca mama, cała rodzina, mnóstwo osób, które nie mogą go zostawić na chwilę samego.

Marcel urodził się z mutacją genu GRIN1, co skutkuje porażeniem czterokończynowym. Nie potrafi mówić, chodzić, ani siedzieć, ma także problemy z odżywianiem. Jego jedynym sposobem komunikacji jest płacz lub krzyk. Jest jednym z niewielu dzieci na świecie z taką rzadką chorobą. Specjaliści, których konsultowali państwo Herman, byli bezradni i jedynym ich wyjściem było zaakceptowanie niepełnosprawności i licznych chorób Marcela.

Jest trudno pogodzić się z taką chorobą, która hamuje zarówno ciało, jak i umysł. Padaczka, niedowład, brak koordynacji, problemy ze wzrokiem, niedoczynność tarczycy, problemy z trawieniem i słabe mięśnie - to tylko niektóre z jego problemów. Marcel potrzebuje pomocy wielu różnych specjalistów, takich jak neurolog, okulista, urolog, gastroenterolog, endokrynolog, ortopeda i logopeda.

Mama Marcela walczy razem z rehabilitantami i lekarzami, ale znalezienie lekarza na świecie, który mógłby pomóc Marcelowi jest bardzo trudne. Marcel mieszka w małym mieszkaniu wraz z rodzicami i starszym bratem. Tata zadbał, aby każdy centymetr mieszkania był jak najlepiej wykorzystany. Jednak pomieszczenia są zatłoczone, a niektóre przedmioty i sprzęt medyczny zajmują miejsce, które jest potrzebne dla normalnego funkcjonowania rodziny. Monika Herman desperacko pragnie pomóc swojemu dziecku, ale niestety nie jest już w stanie zaspokoić wszystkich jego potrzeb. Chciałaby zapewnić mu wszystko, co sprawi, że będzie szczęśliwy i spełniony. Prosi o pomoc w zebraniu funduszy na rehabilitację i poprawę komfortu życia Marcela.

I my zachęcamy, aby dołączyć do zbiórki, na portalu zrzutka.pl wpisać "Lepsze życie Marcela z Iławy" i wpłacić dowolną kwotę.Dla Marcelka odbywają się także internetowe aukcje. Na jednej z nich można wylicytować czas spędzony z Mirkiem Korzeniem, z Magic Old Cars Lubawa.
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5