Wirtualna inscenizacja bitwy pod Grunwaldem

2020-07-14 10:24:13(ost. akt: 2020-07-14 14:24:12)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

15 lipca 1410 roku miała miejsce jedna z największych bitew w dziejach średniowiecznej Europy. Naprzeciw siebie pod Grunwaldem stanęły połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla polskiego Władysława Jagiełłę i wielkiego księcia litewskiego Witolda oraz wojska Zakonu Krzyżackiego, dowodzonego przez wielkiego mistrza krzyżackiego Ulricha von Jungingena.
W tym roku przypada 610 rocznica tych wydarzeń. Niestety, z powodu zagrożenia epidemicznego, Organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu. Nie odbędzie się inscenizacja bitwy na grunwaldzkich polach.

Nie oznacza to jednak, że tegoroczna Bitwa pod Grunwaldem zupełnie się nie odbędzie! Organizatorzy części historycznej Dni Grunwaldu wraz z rzeszą zaangażowanych i kreatywnych rekonstruktorów, przygotowała dla Państwa niesamowite wydarzenie, którego świadkami będziecie już 15 VII 2020. Wydarzenie to nosi nazwę GRUNWALDZKA GALA - 23 "Inscenizacja" Bitwy pod Grunwaldem i stanowić będzie niezwykłe starcie dowódców obu armii: Wielkiego Mistrza Ulryka von Jungingena oraz Króla Władysława II Jagiełły. Całe przedsięwzięcie jak i starcie tych dwóch legendarnych wręcz postaci zaprezentujemy Państwu na Polach Internetu!
Aby dowiedzieć się więcej o całym wydarzeniu i być na bieżąco z aktualnościami ich dotyczącymi zapraszamy na oficjalne profile social media Inscenizacji Grunwaldzkiej: https://www.facebook.com/pg/Grunwald1410Inscenizacja lub na kanale YT: Grunwald 1410.

red. lubawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5