Małżeństwo z Lubawy i kolejny rodzinny dramat

2020-06-29 13:17:37 (ost. akt: 2020-06-29 13:18:51)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum GO

Wobec 50-letniego mieszkańca Lubawy prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz nakaz opuszczenia lokalu, po tym jak znęcał się on psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.
Małżeństwo z 50-letnim mieszkańcem Lubawy okazało się dla jego ofiary niekończącym się cierpieniem, była przez niego wyzywana słowami wulgarnymi, popychana oraz bita. Mężczyzna znęcając się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną liczył, że nikt się o tym nie dowie, czuł się bezkarny do chwili gdy do drzwi jego mieszkania zapukała iławska policja.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań po czym usłyszał zarzuty.

Prokurator zdecydował, że sprawca musi opuścić mieszkanie, obowiązkowo stawiać na komisariacie policji w Lubawie, ma zakaz kontaktowania się z kobietą, nie może się do niej zbliżać oraz musi informować o zamierzonym wyjeździe z podaniem miejsca pobytu i terminie powrotu.

Kodeks karny stanowi, że „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

KPP Iława / red: lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5