Sportowcy wracają na stadiony. Od poniedziałku także na hale
2020-05-14 20:43:55(ost. akt: 2020-05-14 21:03:13)
Od kilku dni, z boisk sportowych można korzystać, ale w ograniczonym zakresie. Od poniedziałku, 18 maja obowiązywać będą kolejne "poluzowania" w sporcie.
Jak informuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie, Jacek Różański, otwarte zostały obiekty "pod chmurką" czyli obiekt sportowy przy ulicy Łąkowej, dostępne jest także boisko wielofunkcyjne przy ulicy św.Barbary.
Zgodnie z przepisami na boisku może przebywać tylko 6 osób.
Zgodnie z przepisami na boisku może przebywać tylko 6 osób.
Na lubawski stadion wrócili lekkoatleci. Od 4 maja, zawodnicy LKS Lubawa wznowili treningi. Jak informuje trener Marek Tykarski, treningi odbywają się trzy razy w tygodniu, w małych grupach, są skrócone, aby wszyscy mogli skorzystać z obiektu.
- Zawodnicy są stęsknieni za treningami, forma jest podtrzymana. W ciagu 2-3 tygodni będziemy gotowi do pierwszych startów. Czekamy na sezon i na decyzję rządu - mówił Marek Tykarski dla Telewizji Lubawa.
- Zawodnicy są stęsknieni za treningami, forma jest podtrzymana. W ciagu 2-3 tygodni będziemy gotowi do pierwszych startów. Czekamy na sezon i na decyzję rządu - mówił Marek Tykarski dla Telewizji Lubawa.
Od poniedziałku, 18 maja zwiększone będą limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych. Na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów);
na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).
na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).
Rząd przewiduje możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli będzie wydzielona 5-metrowa strefa buforowa, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów).
Nowością będzie otwarcie hal sportowych i sal gimnastycznych. Będzie możliwość prowadzenia zajęć w obiektach zamkniętych, ale z ograniczeniami. Na obiekcie będzie mogło być: 12 osób + trener (w obiektach do 300 m2), 16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2), 24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2), 32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).
W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.
Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.
Będą nowe fotoradary
Na ulicach niebawem pojawią się nowe fotoradary i kamery do wyłapywania kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Przybędzie też nieoznakowanych pojazdów z rejestratorami.
Wreszcie pójdziemy do fryzjera!
Od 18 maja będziemy mogli już pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wczoraj trzeci etap znoszenia obostrzeń. Tymczasem niektórzy przedsiębiorcy rozważają pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa.
Wiemy, jak wygrać z wirusem
O tym, czy i jak Warmia i Mazury są przygotowane na dalszą walkę z zagrożeniem epidemiologicznym, czy przestrzegamy zakazów i kto jest bohaterem tego czasu, rozmawiamy z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez