Szkoły nadal zamknięte. Znane są terminy egzaminów

2020-04-24 13:44:11 (ost. akt: 2020-04-24 13:52:40)

Autor zdjęcia: T. Więcek

Najnowsza informacja ministra edukacji to kolejne przedłużenie zamknięcia szkół.
Wiadomo już, że żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie pozostaną zamknięte do 24 maja. Oznacza to, ze w dalszym ciągu będzie trwało zdalne realizowanie podstawy programowej.

- Warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół - oświadczył minister edukacji Dariusz Piontkowski. - Tym razem podajemy dłuższy termin. Szkoły, przedszkola, żłobki i inne placówki oświatowe będą zamknięte do 24 maja.

Znany jest termin matur. Pisemna część egzaminów dojrzałości zacznie się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku maturalnych egzaminów ustnych.

Egzaminy zawodowe odbędą się od 22 czerwca do 9 lipca.

Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 16-18 czerwca.

Do 24 maja na uczelnie nie wrócą także studenci - poinformował nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego, Wojciech Marudzek.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5