Disco-polo, rock i blues w drugim dniu lubawskiego święta

2018-08-26 17:10:31(ost. akt: 2018-08-26 17:36:01)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Drugi dzień lubawskiego święta był pełen muzycznych wydarzeń i atrakcji promujących Lubawę.
Sobotnie popołudnie podczas tegorocznych Dni Lubawy, rozpoczęło się prezentacjami artystycznymi dzieci i młodzieży z naszych szkół, przedszkoli i Miejskiego Ośrodka Kultury. Przez całe popołudnie działało też Miasteczko Cittaslow, gdzie na kolorowych stoiskach prezentowano ofertę i działalność miejskich instytucji.

O godz. 17.00 odbyły się oficjalne uroczystości, m.in. przemówienia burmistrza Lubawy - Macieja Radtke, prezesa SM Mlekovita w Lubawie - Dariusza Sapińskiego - organizatora sobotniego Święta Mleka i Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Był to też czas na wyróżnienie dostawców, firm współpracujących i pracowników Mlekovity.

Blok koncertowy rozpoczął jeden z najbardziej znanych zespołów dico polo - Boys, który pod sceną zgromadził liczną publikę. Po tym występie przyszedł czas na tradycyjne mistrzostwa w piciu mleka na czas. Chętnych, którzy w jak najkrótszym czasie musieli wypić litr mleka, jak zwykle nie zabrakło.

Koncertowy wieczór rozpoczął legendarny zespół Lombard, który zagrał swój sztandarowy utwór "Przeżyj to sam". Boisko boczne Stadionu Łazienkowskiego wypełnili fani zespołu Dżem, który był gwiazdą wieczoru. Sentymentalny koncert był swoistą podróżą w czasie, i jak zwykle, wszyscy pamiętali o legendzie - Ryśku Riedlu.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5